Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ügetőlovak lába is hamar...

Az ügetőlovak lába is hamar tönkremegy ha versenyzett már ugyanúgy mint a telivéreké?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha normálisan van futtatva akkor nem. Ha nincs agyonhajtva és szakszerű bánásmódban részesül ,nem megy jobban tönkre ,mint egy "átlag" lóé. A telivéreknél is annak megy tönkre amit széthajtanak,bármennyire is meglepő de vannak még normális futtatók is akik nézik a ló érdekeit,nem sokan de léteznek.
2012. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van ügetőnk, (versenyzett) Jól van belovagolva, nagyon gyors semmi baja, de azért nem hajtjuk szét!
2012. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, mivel teljesen más a terhelés mértéke és milyensége mint a galoppon.
2012. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel se több vagy kevesebb az esélye.Nekem 2 pályáról jött ügetőm van az egyiknek volt szalagszakadása és nemigen jók a lábai,a másiknak semmi baja.Igaz az egészséges hamarabb hagyta abba a versenyzést,mert nemigen jeleskedett,hogy úgy mondjam,ami viszont a belovaglásnál is igen nagy előny volt(sokkal kevesebb porbléma volt a vágtával)...
2012. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem szeretem amikor nem hozzá értők beszélnek a galoppról!

először is mondanám.. ezek a lovak erre vannak kitenyésztve,hogy másfél évesen már dolgozzanak és igenis jól bírják, vegyük Városbíró példáját.. lovaktól függ,hogy mennyit bír a lábuk és ezt a trénernek/ tulajnak tudni kell! van pár elég buta ember aki rosszul csinálja és csikóként sokat futtatja a lovat, sokat dolgozik vele ezzel a lábát és az idegrendszerét is tönkre teszi.. nevet nem szeretnék mondani... Nekem minden ismerősöm galoppról és mi is a saját istállónkban nagyon figyelünk a lovakra, ha kicsit nyom az 1ik lábára hívjuk az állatorvost,hogy mi a baj vele megvizsgálja, kezeli majd újra tud futni...Minden lovunk egészséges.. van egy másik lehetőség is mikor eltörik a ló lába, az se a tulaj,tréner és nemis a zsoké hibája. Végig kell járni a Kincsemparki, alagi pályát.. tele van gödrökkel.. és lehet mondani sokkal rosszabbat is például horvátország! ott legális a doppingolás azaz a lovat versenybe tele nyomják és nem érdekli őket ha összeesik futam után lényeg,hogy megnyerte. Nem szeretnék ezzel vitát indítani de aki nem ért ehez a sporthoz ne is nyilatkozzon róla olyat,hogy tönkretesszük a lovakat!:) köszönöm

2012. okt. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!