Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt olyan, aki Hortobágyi...

Van itt olyan, aki Hortobágyi csikós, és tudna segíteni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Pl milyen fajta lovakat használnak a csikósok, honnan lehet a lóra olyan hagyományőrző szerszámokat szerezni, és mennyibe kerül egy normális, de nem a legdrágább teljes lófelszerelés, valamint mennyi egy teljes öltözet nekem? 183 cm magas, ~80 kg vagyok. (csizma van)

Minden érdekelne.


2012. okt. 7. 19:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Csikósoknál látni, hogy kötél van a ló nyakába. Az mi célt szolgál?
2012. okt. 7. 19:48
 2/8 anonim ***** válasza:

a hagyományos lófelszerelést többnyire nem készen veszik, hanem csináltatják a lóra :) árakat sajna nem tudok...


azért véstem mert ismerősöm egy hagyományőrző egyesület lovas részlegének ( vagy hogy hívják) tagja és ő úgy csináltatta egy hozzáértő és ügyes bőrdíszművessel a lovára a teljes felszerelést, a saját felszerelésének is a bőr elemeit ott csináltatta meg és ahogy elmondta...nem volt olcsó...ennél többet nem akart elárulni :)


a kötél, pedig ha egyről beszélünk egy mezei feltekert kötél, ami szerintem afféle lasszóként szolgál. legalábbis én egy feltekert kötelet látok a ló nyakán a képeken, meg amikor élőben láttam anno őket akkor is annak tűnt :)

2012. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! anno Hortobágyon csikóskodtam. Nekem nóniuszom van most is, és volt is. A szerszámokat idős hortobágyi bőrművesek, ostorfonók csinálták nekem is. az öltözet nagyon drága mert 8 méter vászon kell a bő ruhához. Nekem anno egy kis öreg néni varrta még a pusztán. egy férfi szabó megmondja neked a mai árat. a kötél a ló nyakába kikötésre volt odaakasztva. Ha megálltam vele itatni akkor kikötöttem. Privátban kérdezhetsz, hidd el én már minden fűszálat ismerek a Hortobágyon... :)
2012. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2013. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Körtvélyesi Imre már régen meghalt!

Azaz aki a videóban szerepel!

2013. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Honnan tudod, hogy meghalt Imre csikós? Kiszabadult? És utána mi lett vele? Köszi a választ, üdv: Misi
2013. ápr. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
29%
Olvastam egy csikós fórumban, hogy szabadulása után valamikor egy nap itatni ment a lovakat, és kezében a két vödörrel elcsúszott, és beverte a fejét, koponyaalapi sérülésbe halt bele. Szegény! :-( Ez igaz? Tudtok róla valamit? üdv: Misi
2013. ápr. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Imrepatkány ott rohadjon széjjel
2023. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!