Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Folyton elmegy a...

Mit tegyek? Folyton elmegy a külső vállán, húz a másik lovak felé!

Figyelt kérdés
2011 decemberben kaptam meg a lovamat, azelőtt kétszer is kipróbáltam. Egészen januárig minden rendben volt, aztán elkezdett felvenni egy furcsa szokást, hogyha, be akartam fordítani nagykörre, akkor nem fordult be, vagy a végén a másik irányba ment el. Tehát elment a külső vállán. Ezt ügetésben csinálta. Tavaszra már teljesen leszoktattam róla, akkora már gyönyörűen lovagoltuk az íveket. (Hozzáteszem, nagyjából mindig egyedül lovagoltam a pályán. Nyáron viszont, beraktak osztályba és vágtában nagykör volt a feladat. Ez rendben is volt, ha nem látott maga előtt más lovat (mindig mi vezetjük az osztályt), tehát, ha a pálya másik felében van valaki, akkor hozzá húz, nem lehet vele nagykört lovagolni.Nem, tudom, hogy ez még mindig az, hogy elmegy vállán vagy sem. Mostanra ez a szokás egyre durvább lett, nem lehet vele normálisan vágtázni,ha más lovakat is lát a pályán. Egyszer frontálisan neki is ütközött egy másik lónak, még szerencse, hogy nem történt semmi komoly. Fogalmam sincs mit tegyek!! Persze edzőm van, vagy három, de mind mást mond!!

2012. okt. 13. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:
sodródhat gyengeségből,egyensúlyhiány által is a vállán. Zárd le külső szárral,legyen a külső kezedben egy pálca és ha rádől a vállára vagy végkép nem tudod befordítani meg is csípheted a pálcával.Ha szemétségből csinálja akkor erre egy megoldás létezik ,a határozottság. Már mikor érzed ,hogy el fog menni a másik ló irányába ,akkor mozgasd át a zablát és lovagold előre,foglald le folyamatosan a figyelmét. Csinálhatsz vele kör szűkítést-nagyobbítást ,így hozzátudod jól léptetni mind a 2 szárhoz és utána könnyebb lesz fordítani is.
2012. okt. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kulso csizma, kulso szar, palca is hasznalhatsz hogy figyelmeztesd. Lovagolj rengeteg ivet, ha nincs teljesen kontroll alatt gyakran vedd fel felig vagy teljesen es eroeljesen hajtsd elore. Azzal is jobb belatasra teritheted hogy ahogy elkezdi kitenni a vallat nagyon szuk korre forditod ra. Nagzon hatarozottnak kell lenned, es sose felejtsd el, hogy ilyenkor soha nem a belso szarral korrigalod, mert pont amiatt tud elmenni a kulso vallan.
2012. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!