Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lesz almás egy ló?

Mitől lesz almás egy ló?

Figyelt kérdés

Azt jelenti, hogy egészséges mint a makk, nem? Vagy rosszul tudom?


Mit esznek, kapnak ezek a lovak, akiknek almás a háta?


2012. okt. 14. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Nem, a ló genetikailag hordozza a mintázatot, noha jelenleg nem ismert, hogy mért alakult ki evolúciójuk során, illetve milyen folyamatok állnak a hátterében. Az, hogy egészséges csak abban az értelemben igaz, hogy egy hosszabb ideje betegeskedő állat szőre jellemzően csapzott és fakó, tehát nehezebb rajta kiszúrni a foltokat, de persze mondjuk egy sáros lóra ugyanez igaz, és attól még lehet egészséges.
2012. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

azért az én lovam amint átvittem másik helyre, jobb takarmányt kapott, rögtön kialmásodott, pedig előtte nem volt rajta...

Megfelelő minőségű és mennyiségű takarmány, mozgás :)

2012. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom, hogy az egészséges, jól tartott ló almás (és most nem a deresekre gondolok, hanem sárgára, pejre), láttam már több lovat kialmásodni, olyat is, ami nem volt sovány előtte se.


az egész titka a takarmányozás és a mozgás. a jó minőségű szálas takarmányra gondolok elsősorban, nem a drága hipiszupi tápokra. és a zöld (nem gaz) is csodákra képes.

2012. okt. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!