Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valamilyen almás finomság?

Valamilyen almás finomság?

Figyelt kérdés
Sok almám van, de nem tudom mit készítsek belőle. Almás sütit nem szereti a párom túlzottan. Valamilyen jó receptetek van? :)
2012. okt. 3. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Almaszósz sült csirkecombbal

Főzhetsz belőle levest is, vagy kompótot egy sült mellé.

De elrakhatod télire befőttnek

Vagy kifőzheted lekvárnak is

2012. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Néhány évvel ezelőtt így jártam én is. Vettem egy olcsó aszalógépet és a magházat kivéve, fél centis szeletekre vágva beaszaltam a többlet gyümölcsöket, almát, körtét...

A családban nagy sikere van, amikor téli estéken előveszed. Ha vendég jön, nem győz betelni vele...

2012. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát aszalni én nem tudok:)


Talán lesz egy kis kompót meg valamilyen sültes dolog...Alma fánk talán...

Köszi

2012. okt. 3. 08:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Sültes dolog?Akkor bundás alma lehetne például, nagyon finom!Vagy tepsis sült krumpli sült almával vegyítve, én nagyon szeretem ezt a köretet, bármilyen sült hús mellé.
2012. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm nem hajlandó megenni csak azt a palacsintát, amelyiknek a tésztájába a felesége szép vékonyra beleszeletel 1-2 almát, és az így bekavart palacsintát süti meg.
2012. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az almát a krumplifőzelékbe is be lehet keverni. Az almaszósz levesben főtt marhahúshoz is jó.
2012. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi, adtatok néhány jót tippet:)
2012. okt. 3. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Írom az almafánk receptjét.

hozzávalók. 1 kiló reszelt alama, 30 deka liszt, 10 deka porcukor, 2 tojás, 1 sütőpor.

a reszelt alma levét gyengén kinyomkodjuk, hozzáadjuk a tojást, a sütőporos lisztet, cukrot. jól összedolgozzuk. majd bő forró olajba szaggatjuk egy evőkanállal, szép pirosra sütjük, és papírtörlőre szedjük. tálaláskor fahéjas porcukorral megszórjuk.

isteni finom, gyors almás édesség.

2012. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pont valamilyen fánkra gondoltam:D köszi:D
2012. okt. 3. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!