Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a következő...

Hogyan kell a következő dolgokat csinálni a lovon? :

Figyelt kérdés

-eleje körüli fordulat

- hátulja körüli fordulat

- combra való engedés

- hátra lépés

- egyszerű ugrásváltás


2012. okt. 23. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
egy edző kell, mivel a lónak is meg kell tanulnia ezt
2012. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalattal és edző segítségével. Mert a lónak időbe tart megtanulni és ha rosszul adod a segítséget könnyen összezavarhatod.
2012. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerű ugrásváltás: Felveszed ügetésbe,félfelvétel ,átállítod és ugratod másik kézre.


Hátraléptetés: Megállítod,ha lehetséges 4 lábra,felvevő szársegítség ,zár a csizma,ha jól idomított ló ellép hátra.(amúgy ez már 20ezerszer le van írva)


Combra való engedés: (most csináljuk jobbra) Bal állítás,bal csizma hevederen átléptet/tolja el,jobb szár lezárja a vállát és befolyásolja az oldalra haladás mértékét,jobb csizma letámasztja a farát,jobb ülőcsont terhel,fontos tényező ,hogy amellett ,hogy oldalra halad ,előre is haladjon a ló.


eleje körüli fordulat: (legyen balra) Bal csizma köré hajlít,bal szár állít,jobb szár fordít+jobb csizma támaszt,hozzáléptet.


Hátulja körül: (mondjuk egy piruett) ha ezt csinálod kell egy összeszedett,ültetett vágta,belső szár állít,belső csizma hajlít,külső fordít itt is,és külső csizma hozzáugrat,valamint szintén letámasztja a farát. ez egy nagydíjas feladat (a piruett) szóval nagy vonalakban erről ennyit.

Ezek a dolgok egyébként számtalanszor le vannak írva,csak a keresőt kéne használni hozzá.

2012. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De edző nélkül és a megfelelő elméleti és gyakorlati tudás híján össze fogja zavarni a lovat. Szerintem itt sokan le tudták volna írni, mint én is, csak tudod jót akarok mind a lónak mind a lovasnak. Ha elég lenne hozzá a tudása már ismerné, mert ezek neme gy hű de nagy dolgok, de könnyen lehet rossz élményt okozni egy lóba ami lehet odacseszi az adott feladatot. Értem itt most a hátraléptetést pl.


Másrészt ha a ló már tudja az ugrásváltást akkor nem kell visszavenni ügetésbe. DE inkább vegye vissza.

2012. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó: az ugrásváltásnak van 2 fajtája:1 lebegő,ez nehezebb és összetettebb,valamint nagyobb kategóriát képvisel.


2. az egyszerű,itt pont az a lényeg,hogy "vissza kell venni" ügetésbe és úgy átugratni másik lábra. Mindenkinek fent állt/áll a lehetőség ,hogy leírja,csak hát ugye f@szságokat pontozgatni meg ugatni könnyebb/.

2012. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztam senkit, de ezek szerint mások is egyet értenek velem .xDD
2012. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert te itt aztán "akkora" ász vagy öcsém.....
2012. okt. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem mondtam, hogy ász vagyok, csak nem vagyok hülye tanácsot adni ilyen mély témában, egy olyan lovasnak aki nincs eléggé felnőve a feladathoz ;) DE mostmár mindegy. Reméljük, hogy nem teszi tönkre a lovát.
2012. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem xd.... ennek az oldalnak pont ez a lényege ,hogy válaszoljál,vagyis ez lenne.... Pont ettől nem fog tönkre menni a ló,de amúgy neked még idáig egy kérdésnél sem sikerült még normális választ adni,mindig csak a mellébeszélés.
2012. okt. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Jó mindegy. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ha név nélkül írok, hogy a franca tudod, hogy melyik válaszoló vagyok??

Az pedig, hogy mikor milyen választ adok igazán nem a te dolgod, mert helyes válaszokat adok úgy vélem minden kérdésre amire tudok válaszolni. Megpróbálok segíteni mindig és ebbe nincs jogod beleavatkozni. Ha már te úgy is mindent tudsz kíváncsi vagyok mik azok a "mellébeszélős" válaszok!! xD Szánalmas vagy. De nem érsz ennyit, úgyhogy felejtsük el.

2012. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!