Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab lóra mekkora ínvédő való?

Arab lóra mekkora ínvédő való?

Figyelt kérdés
150cm körüli a marmagassága.

2012. okt. 28. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
M-es (középméret)
2012. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ti milyen ínvédőket használtok? Mik váltak be?
2012. okt. 28. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is támogatom az M-es méretet, valahol pedig az M-es méret helyett Cob méret van, de ugyanaz, csak más az elnevezés.

Minél drágább egy ínvédő rendszerint annál jobban tart és annál nagyobb védelmet nyújt, de azt tudni kell hogy a sérülésektől 100%-osan egyik sem fogja tudni megvédeni a lovadat, maximum adott esetben csökkenti az esélyét.

Hobbi lovaglásra, terepekre, hobbi ugratáshoz egy ilyen is tökéletesen megfelel:


[link]


Ez a legegyszerűbb fajta és a legolcsóbb, minden lovasboltban megtalálható nagy színválasztékban. A külső héja kemény, megvédi a lovat a felcsapódó kavicsoktól, faágaktól, ugrásnál ha elvéti és ügyetlenül veri le a rudat akkor attól is megvédi hogy a rúd nekicsapódjon az ínjának. Belül pedig neoprénes borítású, aminek szintén ütéscsillapító hatása van.

2012. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem! Találtam a Dechatlonban ezt az ínvédőt: [link]

De nem tudom, mi az a "PS", "FS" méret.


És itt egy használt, ami íntámaszos, de gyorsfásli. Szerintetek? [link]

2012. okt. 28. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Az elsőt nekem nem jeleníti meg.

A második meg hátsó ínvédő, az első lábakra nem jó. Illetve ha egészséges a lovad lába akkor ne vegyél neki íntámaszos lábvédőket, mert azzal hogy az egészséges ín meg van támasztva csak rosszat teszel elgyengülnek az inai aztán később már karámban sem lesz képes anélkül menni...

2012. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az eladó, hogy első hátsóra jó. De ha nem akkor nem.
2012. okt. 28. 12:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Az első az ez: [link]
2012. okt. 28. 12:27
 8/13 A kérdező kommentje:
De ha nem mindig tenném rá, csak terepre meg keményebb edzésekre?
2012. okt. 28. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:

A decathlonos az jó.


A másikat én meg tényleg nem tenném egészséges ló lábára, ott figyelni kell arra is hogy mennyire húzzuk meg, és a védelem sem olyan mint egy kemény héjú ínvédőnél hiszen ez a gyors fásli puha. Az egészséges ínakat pedig fölöslegesen megtámasztja.

2012. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. És azt nem tudjátok, hogy mi ez a "PS" "FS" méretezés?
2012. okt. 28. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!