Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Munkafásli vagy ínvédő?

Munkafásli vagy ínvédő?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a lovamnak kb két éve kijött az ina az egyik első lábán (mielőtt megvettem).

Ugrom is vele, nem nagy akadályokat, de ugrunk, és díjlovaglás alapjait is tanulja.

Melyik ajánlanátok inkább, a fáslit vagy az ínvédőt? Valamivel mindenképpen szeretném védeni a lábát!


2012. aug. 25. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugráshoz inkább az ínvédő.Díjlovagláshoz meg jó a fásli ,ha nem üti össze a lábait,csak ne legyen túl szorosra tekerve.
2012. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha rendesen fel tudod tenni a fáslit, akkor mindenképpen az, ha nem akkor nem. Az ínvédő ugyanis nevével ellentétben nem igazán tehermentesíti az ínt, hiszen ehhez nem illeszkedik elég szorosan, inkább a bakancshoz hasonlítanám, külső sérülésektől, "kibicsaklástól" ilyesmiktől véd, de ha az inakat, izületeket akarod kímélni, akkor te is fáslit veszel fel.
2012. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fáslinak és az ínvédőnek más-más a funkciója. Habár mindkettő az inak védelmére szolgál, míg a fásli inkább mechanikai (belső) védelmet nyújt, támasztja az inakat, izületeket, addig az ínvédő sokkal inkább felelős a külső védelemért azért van kemény héja. Szerintem az íntámaszos ínvédő a legjobb, az mindenhol védi. :)
2012. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megtanítanak fáslizni, úgyhogy azzal nem lesz gond, ha azt választom.

Nekem azt tanácsolták alapból, hogy csak polár fáslit tegyek rá, és alá még fáslialátétet is tegyek. A boltban viszont azt mondják, hogy akkor nem fogja meg, csúszik.

Szóval nem tudom, hogy kéne.

Íntámaszos ínvédőt sajnos nem tudok venni, csak az olcsóbb kategóriásat.

Mert tudom, ha tudnék a lábára csináltatni ínvédőt, az lenne a legjobb, vagy a drágább fajták, de azt nem engedhetem meg.

2012. aug. 25. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Ínproblémás lóra én mindenképp fáslit ajánlanék, abból is a kombináltat: az első fele polár (tehát amit közvetlen a ló lábára tekersz), a másik (külső) fele pedig gumis (jobban tart).

Ugratáshoz viszont az ínvédő az ideális! Ha csak ritkán ugratsz vele és kicsiket, akkor nem szükséges hiper-szuper méregdrága ínvédő, a lényeg, hogy jó minőségű és keményhéjú legyen, ilyet pedig reális áron is lehet kapni.

Szerintem nem árt, ha beszerzel ínvédőt és fáslit is, de mint az elején írtam, ínproblémás lóra fáslit!! Az ínvédő pedig az ugrálgatás miatt legyen a felszereléseid között.

2012. aug. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!