Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy jobb a lónak és a lovasna...

Hogy jobb a lónak és a lovasnak, ha egyedül van tartva a ló vagy ha van társa? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sokszor átrágott téma de olyan tekintetben nem vagyok biztos abban hogy jó a lónak ha van még mellette egy másik is,ha kettőjükre egy lovas jut.

Mert egyszerre ugye kettőt nem lehet lovagolni, de ha meg az egyikkel kimegyek terepre akkor akit otthon hagyok az őrül meg hogy nem mehet, akivel megyek az meg vissza akar menni a társához.


Akkor már mindig jobb ha egy lova van az embernek, aki rendesen lovak közt nőt fel, tehát jobb esetben nem lesz "antiszociális", de egy-két napi szinten csak vele foglalkoznak.


Van ez a "birka barátos" megoldás, amit tartanék amúgy is mellette, de nyilván az sem az igazi.


Meg persze ha az ember annyira jót akar a lónak akkor ennyi erőből ne is lovagolja, had élje a maga életét, szóval nyilván a ló húzza mindig a rövidebbet, csak rossz szokásos, veszélyes lovat sem szeretne az ember


Mi a véleményetek az elképzelésemről, és mi a tapasztalatok?


Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 2. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy lovat egyedül nem tartunk. Ott folytatódik, hogy nemcsak két lovat lehet tartani, ha pedig nincs pénz, akkor tartson az ember egy nagylovat, meg két shetlandit. Deha már két lovad van, nyugodtan lehet száron vezetni, vagy nyugodtan lehet lovaglótársat hívni, tele van az oszág lelkes kislánykákkal, nem kunszt megszervezni, akarni kell.

Az pedig hülyeség, hogy a lónak kell a napi "foglalkozás". Ellátás kell neki, de egyébként önálló élőlények, és nem hal bele, ha esetleg nem lovaglod minden nap.

2012. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:
Nyilván gyorsabban kialakul egy szoros kötelék ha csak egy lóval dolgozol, de nem lehetsz ott vele 24 órában, kell neki egy társ. Mi ezt úgy oldottuk meg hogy legjobb barátnőmmel (akivel 20 éve szomszédok vagyunk) együtt tartjuk a lovainkat, így nem is unatkoznak és mindketten tudunk a saját lovunkkal foglalkozni. De nyilván ezt így kevés ember tudja megoldani. De mindenképpen kell találni valami aranyközéputat. Én nem hiszem hogy annyira lehetetlen 2 lóval dolgozni egyszerre, csináltam már párszor. Szerintem a legnagyobb probléma a féltékenykedés. Nehéz megoldani hogy mindkét ló egyforma figyelmet és szeretetet kapjon. De ennek ellenére mindig a ló érdekeit kell nézni, szóval én a két lóra szavazok az egy helyett.
2012. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a birkás megoldás a legolcsóbb talán. azt mondják társaság az is a lónak. ha nem is társaság, arra jó, hogy "őrködnek" egymásnak, így nyugodtabban tudnak aludni.


vehetsz mellé öreg pónit, vagy öreg lovat is, ami van olyan bölcs és tapasztalt, hogy nem akad ki, ha elmegy a másik ló. amúgy az szokott a hisztisebb lenni, ami bent marad.

vagy vehetsz csikót is, amit tudsz vinni magaddal néha.


mindenesetre az összes lehetőség közül a legrosszabb, ha egyedül tartod.


és meg ne bántódj, mert tök rendes amúgy, hogy egyáltalán felmerül benned a kérdés, de gondolj már arra is, hogy neked az az 1-2 óra fontos, amíg lovagolsz, hogy nyugodt legyen, nem az a 22-23 amíg pihen. pedig akkor tud igazán nyugodtan pihenni, ha van egy társa.

2012. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 2 lovat tartok. A kanca nagyon ragaszkodik a herélthez. A heréltet viszont egyáltalán nem érdekli a kanca. Simán ki tudok menni terepre, nem fordul vissza a ló a másikhoz. Ez nyilván azon is múlik, hogy a lónak is öröm és jutalom legyen a terepezés. Ha nem akar menni, akkor a gond máshol kezdődik. A pálya ahol lovagolok pedig szomszédos a karámmal, úgyhogy látják egymást. A kanca szokott levágni egy kis hisztit, ha otthon hagyom, de amint eltűnünk a látóteréből abbahagyja a hisztit.

Nekem azért is van 2 lovam, mert a herélt rettentő tuskó volt egyedül. Alig lehetett bírni vele. Sokkal jobb, hogy nem egyedül van.

2012. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!