Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez baj? (lovarda)

Szerintetek ez baj? (lovarda)

Figyelt kérdés

Egy nagyon modern lovardába járok. Ne értsetek félre, nem olyan, mint a Heartland-ból Granték farmja, hogy szívtelenül bánnak a lovakkal. Nagyon jól bánnak a lovakkal, szeretik őket, sosem bántják őket, törődnek az érzéseikkel. Úgy modern, hogy pl. elég tiszta mindig, nagy, van fedett, körkarám, futtatógép. Az a bajom vele egyedül (nagyon jól is oktatnak), hogy mindig olyan az érzésem, hogy sosem fogok így itt "hülyülni", vagy nem is tudom hogy mondjam el. Például ilyet biztos nem fogunk csinálni sosem, mert nem lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=RzFcrfUwYeo&list=UUCWjsF66e9q..

Nagyon szeretem ezt a lovardát. Értitek mire gondolok? Szerintetek baj?



2012. nov. 2. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit? Terepre járni nem lehet? vagy ugrani?

Ha az oktatás jó, és a lovakkal jól bánnak, onnantól már csak az dönt a lovarda mellett vagy ellen, hogy te kedveled e a légkört. Ha nem, akkor neked nem jó, bajnak nem baj, csak nem jó.

2012. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem engednek ki a barátnőiddel ökörködni a terepre? Nálunk se. Van két lány akit kiengednek de őket saját lóval, szülői felügyelettel. Szóval a szüleik kérték és engedélyezték, hogy had menjenek ki ketten vagy egyedül terepre. De amég nem vagy 18 és a szüleid nem egyeznek bele addig a magyar törvénybe ütközik, hogy edző kiengedjen lovast szülői engedély nélkül és 18 év alatt.

Mellesleg ha ez a csaj a Frízzel elnyalt volna(márpedig közel járt hozzá sokszor) akkor szanaszét törte volna a koponyáját. Mi csak edzővel mehetünk ki vagy olyan emberrel aki elmúlt 18.

2012. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem az a baj. (: Megértem, és nem épp felelőtlenkedésre gondoltam. Csak az az igazság, hogy itt senkinek sincs semmire ideje. Az edzőm annyira be van táblázva, hogy nem volt időpont választási lehetőségem, pont annyi hely volt a naptárban, hogy tudtam menni. >.<

És nem pont ennyire komoly dolgokra gondoltam. csak itt mindig mindenki nyergel, vagy oktat, vagy trágyázik, a lányokkal, akiket onnan ismerek is csak mindig nyergelés közben beszélgetek.

2012. nov. 2. 22:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Értitek?
2012. nov. 2. 22:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Áhá, én vágom miről beszélsz.... Én ezért vettem lovat... De komolyan, én is jártam loviba, megvolt a rend, a lovakkal igazából nem lehetett foglalkozni. Ne menj oda, ne nézz éppen eszik, alszik, fut, legel és amúgy sincsen időm figyelni, hogy mit csinálsz vele. Ez most lesarkosított de értem miről beszélsz.

Azt hiszem, sosem élheted át azt amit azok akinek saját lovuk van, vagy bérelt, ha csak nem nagyon "benyalod" magad a közösségbe. Egy trendi lovival ez a baj, hogy mindig is csak egy vendég leszel, aki kijár lovagolni és ennyi idő is lesz rád.

Ha van tábor, vagy esetleg sokat tudsz kint lenni csurran cseppen és alakulgat majd, fellazulsz, lesznek jobban haverok könnyebb lesz...

2012. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyire véresen komolyan veszik a lovaglást? Ilyen kis divat majmok vagy mi? Nyergelnek, lovagolnak aztán húznak haza? Ha nem tetszik válts lovardát.
2012. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az az elvem, hogyha már megfogalmazódik benned a gondolat, az nem véletlen van. Én is jártam így, hogy lovagoltam egy helyen, ahol remek volt az oktatás, tényleg, csak éppenhogy az a kis lazaság hiányzott. Mert hidd el, jó az, ha egy kicsit ott tudsz maradni, beszélgetni / segíteni. Én sem voltam biztos benne, hogy ott akarom hagyni őket, de végül megtettem. De azt javaslom, hogy nézz körül máshol is. Iratkozz be 1-1 órára, próbáld ki milyen. Mikor ott vagy, kérdezz meg más lovasokat, hogy szokott -e ilyen "lazulás" lenni... (első alkalommal nyilván nem támadnak le, hogy "jó, pattanj fel szőrén és hülyéskedjünk" ) És, ha valamelyik helyen esetleg jobban érzed magad, mehetsz oda többször is. Aztán lehet, hogy átszoksz oda. Én csak azt tudom javasolni, hogy látogass el más helyekre is! :D Mert am tapasztalat, hogy minél inkább "nagyüzem" szerű, annál kevesebb idő van a barátkozásra :/
2012. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csak annyit kalkulálj bele h ezek a saját lovaik és mondjik ezért nem csinálhatsz ilyet mert szét csesued a lovat -nem tudom szebben mondani- mert sztem ez rohatt negy felelőtlenség ... de te tudod ..... ez most arrol van h bajod van e vagy nincs mert arrol tokre nem nekünk kéne dönteni
2012. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kobak nélkül így ne is hülyülj...
2012. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!