Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5 ló ellátása kb mennyi időt...

5 ló ellátása kb mennyi időt vesz igénybe naponta, ha 1 ló van bokszban a többi állásban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy napi feladat kaját adni nekik, lepucolni, kitrágyázni.
2012. nov. 4. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is állásban tilos lovat tartani. Egyébként 2-3 órát.
2012. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
miért lenne tilos állásban tartani?
2012. nov. 4. 12:43
 3/7 x) ***** válasza:

Azért remélem legelő is van nekik... állásban pedig tényleg nem a legjobb lovat tartani mert nagyon kevés a mozgástér.

Egyébként nekem a 2-3 óra nem túl reális, lovanként minimum 1 óra lenne az ideális ha jó kapcsolatot akarsz velük (nyilván ebben benne van a csutakolás, lovaglás stb.), plusz az istállómunka ami megint nem 2 perc. Nem tudom lovagolni akarod-e őket... Igazából 5 lovat nem a legszerencsésebb egyedül gondozni. Mi 10 lóra is kevesen vagyunk 4en.

2012. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az állás csak azért van, mert a lovak sokat mennek és az oktató azt mondta, meg én is úgy tudom, hogy amelyik ló sokat dolgozik, az lehet állásban, amelyik keveset dolgozik, az meg bokszban legyen tartva
2012. nov. 4. 13:38
 5/7 A kérdező kommentje:
legelő van nekik azért
2012. nov. 4. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:

rosszul tudod kedves kérdező, ugyanis az új állatvédelmi törvény szerint lovat tilos megkötve tartani. tehát állásban tilos tartani. az más kérdés, hogy sokan ezt bizony megszegik.


az meg megint más kérdés, hogy ha egy lovardáról beszélünk, ott meg pláne, hogy tilos állásban tartani, mert egy lovardának az engedélyhez természetesen az állatvédelmi törvényeknek meg kell felelniük. tehát ilyen kondíciókkal (4 állás, 1 box) kizárt, hogy engedélyt adjanak egy lovardának.

2012. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a lovarda nem most épült fel, tehát akkor épült, amikor még nem volt benne a törvényben
2012. nov. 4. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!