Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tegyem rá a lábár az ín...

Hogy tegyem rá a lábár az ín és bokavédőt ha félti a lábát?

Figyelt kérdés
A lovammal még most építjük a kapcsolatunk, de albait még mindig nagyon félti. A négy lábát már szépen adja de ha rá akarok tenni az első lábára egy ínvédőt akkor össze akar esni, ha a hátsó lábára akarok bokavédőt akkor rugdos és el akar dőlni. Mit tegyek? Sajnos muszáj az ínvédő meg a bokavédő mert nem kockáztatok egy sérülést vagy sántulást. De akkor hogy tegyem rá? Tudom, hogy türelem meg minden, de nem akarok megkockáztatni egy rugást a nagy türelembe.
2012. nov. 4. 17:17
 1/7 anonim válasza:
szerintem szépen lassan próbáld megszoktatni vele!:) szagoltasd meg vele, húzd végig a lábán. ha engedi dicsérd meg! esetleg csináljátok ketten: az egyikőtök próbálja nyugtatni, a másik ráteszi;) szerintem így menni fog:)
2012. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
türelemmel, először próbáld csak pár percig rátenni
2012. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű. valakit megkérsz, hogy vegye fel egy másik lábát. ha egy lába már fel van véve, elég kicsi az esély, hogy a maradék 3-ból még 1-et felemel. amúgy meg ügyesen kell kiválasztani, hogy melyik lábat vegyék fel, amíg te munkálkodsz. pl. az elsőnél jó a másik első, a hátsónál meg azonos oldali elsőt kell felvenni, akkor nem fogja tudni felemelni azt a lábát, amin munkálkodsz. egyébként meg nem igazán értem azt, hogy mi az, hogy nem kockáztathatsz meg sérülést, vagy sántulást. miért sérülne le, vagy sántulna le? bokavédő pl. csak akkor kell, ha összeveri a bokáját. összeveri?
2012. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is amelett vagyok, ha nem igényli nem kell neki, ugyanis nagyon sok ló a túlzott féltés miatt sántul le, én is féltettem a lovam, le is sántult, elvittem másik bértartó helyre, ott viszont nem féltettem annyira, még nem is sántult le
2012. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit hogy vegye fel az egyik lábát amíg a másik hármat rárakod. Ha már csak az utolsó marad akkor meg egy másik lábát vegye föl. Egy idő után rá fog jönni hogy nem bántod. :)
2012. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ha rá akarom rakni a lábára akkor rogyaozdni kezd, úgy, hogy felhúzza a lábát a hasa alá. Ha felvennénk egy másik lábát szerintem össze is esne ott helyben de megpróbáljuk majd. Amúgy nem fél tőle. Addig zavarják a dolgok ami a lábával történik amég meg nem történik. Pl mielőtt a patáját felveszem, elkezd remegni az adott lába és kicsit rogyadozik, de amint felveszem normálisan tud viszonylag állni.

Ínvédőt mindenképpen teszek rá. Másik lovardában azt tanultam, hogy a lónak mindig védje valam a lábát amikor munka van. Minket visszaküldtek ha a lovon nem volt ínvédő. Mert azt mondták, "Jobb félni, mint megijedni", meg, hogy jobb megelőzni a bajt, mint szendevni tőle mégha az ínvédő nem is 100 %-os, akkor is véd. Azért kell rá, mert lehet, hogy amúgy nem, de ahol akkor lovagolunk amikor sár van a pályán ott eléggé buckás a talaj, és esetleg egy kisebb rándulástól megvédené. Szerintem egy sima ínvédő nem tratozik a "tulzott féltés" kategóriába. Ismerek olyan lányt aki minden féle zselés hülyeséget pakol a fásli alá, meg íntámasz meg minden. Na az túlféltés, de valahol megértem. Én is védem a lovam lábát, úgyhogy ebbe nem szeretném ha bárki is beleavatkozna.

2012. nov. 4. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
és (ha már ragaszkodsz az ínvédőhöz, ami szerintem igenis túlféltés) ha a felvett lábára raknád az ínvédőt? úgy nem lehet?
2012. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!