Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tegyem túl magam?...

Hogyan tegyem túl magam? Megosztanátok a tapasztalataitokat, gondolataitokat?

Figyelt kérdés

Először is szeretném elmondani, hogy 30-hoz közel járok már, mégis úgy érzem magam most mint egy gyerek és segítségre lenne szükségem. Augusztus végén veszítettem el a cicámat, genetikai betegséggel született. Életemben nem gondoltam, hogy ennyire meg lehet szeretni egy állatot (pedig sok cicám volt már előtte), imádtam őt és ő is ragaszkodott hozzám. Ha más vigyázott rá, mindig depressziós lett amíg meg nem jöttem.

A kezemben tartottam a fejét amíg "elaludt", beszéltem hozzá és mikor meghalt szinte összeroppantam. Eltemettem és amikor tudok, elmegyek hozzá. A mai napig ezzel a borzalmas emlékkel álmodom, szinte minden éjjel. Családomtól kaptam egy új cicát, teljesen az előző ellentéte (színe is más, neme és a fajtája is), kedvelem a kis francost, de valami visszatart, hogy közel kerüljek hozzá, mert úgy érzem, hogy a hőn szeretett cicám emlékét ezzel megsértem. Kicsit távolságtartó is vagyok az új cicával. Mit tehetnék, hogy ezen túllépjek? Rengeteget gondolok az előzőre, a mai napig sokat sírok miatta. De a kicsit sem lennék képes már odaadni másnak. Van valami ötletetek esetleg tapasztalat, hogy ki hogyan tudott ezen túllépni?


2012. okt. 31. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még el kell telnie egy kis időnek. Én a mai napig álmodok időnként a német juhász kutyusommal, pedig nemsokára 8 éve lesz, hogy elveszítettem. Illetve a kedvenc hörcsögöm is már 6 éve nincs velem, de a még most is sokszor összeszorul a szívem, ha eszembe jut. Maradt egy másik kutyám is (azóta már ő is itt hagyott), illetve volt másik hörcsögöm, több is (most is van), nagyon szeret(t)em mindegyiket, de arra a helyre soha nem fog egy se odakerülni, ahol ez a két állatka van.
2012. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, jó helyre került, nekem nemrég elpusztult az egyik kiscicám, nagyon sajnáltam, igaz van több cicám, de mindegyiket nagyon szeretem. Másra próbáltam figyelni, és győzködni magam, hogy jó helyen van. Én is úgy éreztem, mint most te, hogy az előző cicád emlékét megsérted. De attól, hogy szegény meghalt, az új cicádat is szeretgesd, hiszen ő is sok szeretetet adhat, és te is adhatsz neki.
2012. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk segített az új cica, pedig nem is sajátom halt meg, hanem rokonomé, mégis egy hétig a sírás fojtogatott. (pedig évek óta nem tudok sírni..) Én kerestem neki új macsekot, ami az én figyelmem is elterelte az előző elvesztéséről és úgy látom, a gazdiét is, mert új jövévevény is egész más természetű, mint az előző, nem lehet unatkozni mellette. Engedd magad közel kerülni hozzá, hidd el, segít!
2012. okt. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van és köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet az lesz a legjobb lépés ha az új kiscica ihat/ehet az előző tálkáiból és játszhat a játékaival is. Eddig ezeket nem hagytam, de valahol el kell kezdeni.
2012. okt. 31. 20:13
 5/6 Mecse ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire releváns hogyha kutyás tapasztalatot írok le?...


Több mint 3 éve hagyott itt az ónémet juhász kutyám akihez fogható kutya meggyőződésem hogy nem létezik.


Még mindig a szó szoros értelmében nem vagyok "túl" rajta olyan értelemben hogy amikor távolból hallok pl. kutyaugatást amit a távolság eltorzít és mélyebb, öblösebb lesz, olyasmi mint amilyen az én kutyámé is volt (már spontán nem emlékszem tisztán a hangjára mert hangokat nagyon könnyű elfelejteni sajnos), akkor rögtön eszembe jut az ugatásának a pontos hangja, eszembe jut milyen szaga volt a szőrének amikor megáztunk együtt, eszembe jut hogy hányszor sírtam bele a bundájába amikor bármi gondom volt. Minden egy csapásra visszajön olyankor, mai napig nagyon sokszor jut eszembe, és nem egyszer sírom is el magam miatta.


Eltemettük vele a kedvenc kis piros labdáját, így néha olyan butaságokkal vigasztalom magam hogy biztosan semmi gond ha ott ahol van, azzal tud játszani mert annyira szerette életében. Mindenhová vitte magával, 10 évig volt meg neki egészen pici kölyök korától. Mire meghalt már csak egy nagy lyukas gumidarab volt a labda, de ő még mindig hurcolta, még mikor nagyon beteg volt is addig nyüszögött amíg oda nem tettem mellé.


Szerintem van egyfajta magasabb szintű kapcsolat bizonyos emberek és bizonyos állatok között. Csakúgy mint ahogyan nem minden emberrel sikerül megtalálni a közös hangot, és némelyekkel teljesen egy hullámhosszon tudunk lenni, állatokkal is így van. Nem lehet minden állattal ugyanolyan mély és csodálatos a kapcsolata mindenkinek, ahhoz 2 nagyon egymáshoz "illő" élőlénynek kell találkozni.


Ez ritka dolog szerintem. Úgy ahogy te is írod hogy voltak cicáid előtte, ez az egy valamiért más volt mint a többiek. Én is temettem már el kutyust őelőtte, ami nem viselt meg ilyen módon.


Nem hiszem hogy az ilyen szintű kapcsolattal minket megajándékozó állatok elvesztésén valaha is "túl lehet lenni". Persze, az élet megy tovább és egyéb közhelyek.


Nekem a mai napig az asztalomon van a képe a kutyámnak, bekeretezve és 10-ből 9-szer elmosolyodok amikor rátéved a tekintetem, a maradék egy alkalommal pedig bekönnyesedik a szemem.


Azt "tanultam" ebből az egészből hogy nem lehetnek olyan elvárásaim hogy rögtön az első jött-ment új állattal ugyanilyen kapcsolatom lesz. Lehet hogy nem lesz soha eggyel sem ahhoz fogható, de erről nem ők tehetnek.


Ahogy előttem is mondták, szeresd az új cicust azért amilyen ő -és bár tudom milyen rohadtul nehéz-, próbáld egyáltalán ne hasonlítani a cicádhoz aki már nincs veled, és örülj neki hogy megtapasztalhattad ezt a fajta kapcsolatot ami nagyon sokaknak nem adatik meg egész életükben.

2012. nov. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat Mecse, szinte leírtad amikre én is gondolok. Ez a "kapocs" más volt, különleges, nagyon egy húron pendültünk. Mindig megéreztem ha bajban volt, vagy a betegsége miatt rosszabbul érezte magát. Kétszer veszett el, egy alkalommal véletlenül egy autó motorháztetejében elvitték egy másik városba. A szívem odahúzott hozzá, mikor már mindenki feladta és mondogatták, hogy felejtsem el. Persze megtaláltam, mert próbáltam az ő fejével gondolkozni, hogy hova mennék ha ő lennék :)

A képe nekem is az asztalon van, meg a bajuszkája a keretben. Borzasztó igazságtalan volt, hogy csak 4 évet élhetett, ez dühít az egészben a legjobban. :( Csodálatos évek várhattak volna még rá.

2012. nov. 4. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!