Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lenne egy nóniusz X...

Milyen lenne egy nóniusz X andalúz keresztezésű ló? Mindkét fajtából a legjobb, legösszeillőbb egyed keresztezése.

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán elméleti. Nézegettem a régi képeket nóniuszokról, és sokkal tömegesebb, nekem gyönyörűbb egyedek voltak. Innen jutott eszembe, hogy mi sülne ki ilyenből. Nem a falusi parasztbácsi lovairól lenne szó, hanem ha hivatalosan tenyésztenék szakemberek.

2012. nov. 14. 04:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát a Nóniusz csak belerondítana. Szerintem nem lenne nagy változás, max, robosztusabb lenne és kisebb sörénye lenne.
2012. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezzel vitatkoznék, mert elég nagy hülyeséget mondtál. Belerondítana? Hát te is elég undormány lehetsz, ha ilyet mondasz!

A cél a nóniusz feljavítása lenne elméletben, és nem az andalúz lerondítása. Egy ló amúgy sem lehet ronda!!

2012. nov. 14. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Régi nónik tényleg tömegesebbek voltak, most inkább sportosabb lovak vannak túlsúlyban. Nekem nem tetszenek a félkos fejük miatt. Inkább valami hidegvérűvel keresztezném, de nem azokkal a tömeges tankokkal.
2012. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olcsóbban kijönne ha ezeket az "új" nóniuszokat egy könnyebb (fríz SZERŰ) hidegvérűvel kereszteznéd..

Amúgy az igazi régi nóniuszok szerintem is sokkal-sokkal szebbek voltak.. (:

Amúgy próba szerencse..;D

2012. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha a nóniuszt akarnád feljavítani, inkább egy angol telivért ajánlanék, mert az andalúz, elég hasonló kategória.
2012. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Pont azért gondoltam az andalúzra, mert úgymond "hasonlóbb". Tömegesebb, akciós mozgású, gyönyörű, stb. stb. A telivértől csak sportosabb lesz, vékonyabb, és temperamentumosabb. Az andalúz amúgy is sok lófajta kialakulásában játszott szerepet.


Egy hidegvérű X nóniusz keverék valószínűleg csak tömegesebb lenne, de nem nemesebb, jobb mozgású. Az andalúz az a lófajta, ami igazán "színt" vihetne a fajtában-bár is elméletileg, meg csak szerintem.


[link]


Nézzétek meg ezt a képet. Ez egy igazi nóniusz 1920-ból. Már tízen pár évvel ezelőtt is mások voltak a nóniuszok. Onnan veszem, mert emlékszem, amikor nézegettük őket, és akkor még sokkalta gyönyörűbbnek tűntek. Apukám kedvence is a nóniusz, és imádja őket, de amikor most mutatok neki a lovasok.hu hirdetései közül párat, akkor nem igazán lelkesedik értük. Talán azért, mert már nem az az igazi nóniuszok. Nem mondom, akad néhány gyönyörű egyed, ahogy pl. ezek is: [link] vagy ő: http://www.youtube.com/watch?v=_UiELuFz1PU de elég sok olyan van, ami ... hogy is fogalmazzak.. nem az igazi.

2012. nov. 15. 01:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A nóniusz fajta kialakulásának alapja az anglo-normann volt (francia ügető), ehhez tettek kis spanyol vért, kis arabot, kis angol telivért. Szóval spanyol lóval való keresztezés adna egy kis vérfrissítést, mondjuk kíváncsi lennék a végeredményre.
2012. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

biztos nem lenne rossz a végeredmény.

És szerinted a nóniusz x fríz mennyire lehet szerencsés?

2015. aug. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!