Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legjobb barátnömnek a lova...

Legjobb barátnömnek a lova rühes és nem használ neki a gyógyszer van ilyen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek az egyik lova rühes és azt mondja hogy adtak neki gyógyszert olyat amit maga az állat orvos irt fel a lónak de nem gyógyúl ki a rühességből.Miért?

Voltak jó pár állatorvosnál de mind ugyan azt a gyógyszert ajánlotta.Ezért elakarja adni a lovát mert "állítólag"kigyógyíthatatlan.Mondtam neki hogy neten is nézzen gyógyszereket neki de azt mondja hogy minek ugy se lessz tőle jobban.Mit tehetnék?Gondoltam arra is hogyha már nem törödik vele akkor megvennénk mi és mi ápolgatgatnánk.De nem biztos hogy nekünk eladná mert az is a baj a lóval hogy néha mikor kedve szottyan rúg,harap,csíp és a barátainak nem adja el.De ha esetleg megtudnám győzni.Mit szoltok ehez az egészhez?Nálam jobb helye lenne vagy hagyjam hogy ne csináljanak vele semmit és eladják?


2012. nov. 5. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Akkor az vagy nem rüh, vagy nem megfelelően alkalmazzák a gyógyszet, vagy szimplán hazudik, ugyanis ha sokadik állatorosnak elmondják, hogy eddig nem használt a gyógyszer, akkor nem azt fogja felírni, illetve újbóli vizsgálatokat kezdeményez.

A másik az, hogy egy rúg, csíp, harap lovat aki még beteg is a büdös életben nem vesz meg senki, de még a vágón se.

2012. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi hogy irtad.Szerintem is van benne valami hazugság.Most a kanca 6 éves és 5 éve van náluk.1évesen került hozzájuk a ló és akkor még nem volt ilyen(rugos...).

Nem tom hogy megmondjam e neki hogyha eladják akkor mi megvennénk mert kcsit félek hogy mit reagál rá.

2012. nov. 5. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
ha még nem próbáltátok neostomosan
2012. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lovam is nehezen szabadult meg az atkáitól, nekünk azt mondta az állatorvos, hogy az atkák akkor szaporodnak fel nagyon egy állatban, ha gyenge az immunrendszere, és ezért is tér vissza állandóan a probléma a gyógyszeres kezelés után. Mivel sok gond volt az akkori helyén, ezért átvittük egy másik lovardába, azóta a legjobb tápokat kapja, nem holmi olcsó moslékot, a gyógyszeres kezeléssel együtt kb három hét alatt teljesen megszűnt a probléma. Ha ennyire makacs a rüh, akkor én tápot váltanék. Mellesleg nincs olyan, hogy egy ló gyógyíthatatlan rühes, csak rendszeresen kéne használni azt a lemosót, amit ad a doki. Szegény ló, ha emiatt el akarják adni, akkor nagyon nem szerethetik :( Amúgy fertőző beteg lovat nem vesz át egy vágó sem, és szerintem más épeszű ember sem, próbáld meg rávenni, hogy adja el neked, ha meggyógyítod, megneveled lehet még irigykedni is fog egy idő után a csaj!
2012. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!