Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hippoterapeuta csak gyógytorná...

Hippoterapeuta csak gyógytornász vagy gyógypedagógus lehet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bárki, akinek van erre képessége és képesítése.
2012. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én feltételnek olvastam a gyógytornász vagy gyógypedagógus végzettséget. :(

És nincs vmi alternatív lehetőségem? Igazából a lovas pszichoterápia még jobban is érdekelne, viszont az meg pszichológiai végzettséghez kötött.

Én meg most vagyok harmadéves orvostanhallgató, gyógytornász képzés 4 év, hippoterapeuta 2...jó eséllyel jó pár vizsgámat elfogadnák a gyógytornász szakon, így mondjuk 2 év alatt szerezhetnék gyógytornász diplomát, de még így is legalább 12-14 év múlva lehetnék hippoterapeuta. :(


Egyébként ne értsetek félre, nagyon szeretnék orvos lenni, de kell mellé valami más is, hogy ne égjek ki, és én is tapasztaltam, hogy egészséges emberekre is mennyire hatnak a pacik, a sérültekről már nem is beszélve. Jaj, annyira jó! :)

2012. nov. 17. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha te itthon leszel orvos, akkor nem nagyon lesz arra időd, hogy hippoterapeuta legyél.
2012. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkinek arra van ideje, amire időt szakít magának.

Nyilván nem idegsebész akarok lenni, 1000 olyan szakterület van, ami mellett ha akar, rengetek időt tud szakítani az ember magának. :)

Nekem is van több olyan ismerősöm, aki állítja, hogy orvosi mellett semmire sincs idő, a nap 24 órájában be van gubózva a könyvek közé. Ennek ellenére én mégis tudom folytatni a hobbim, hetente 2x megoldom, hogy elmenjek a 30 km-re lévő lovardába lovagolni. És a barátomra, családomra, barátaimra is akkor szakítok időt, amikor akarok.


És nem azt mondom, hogy az év 365 napján szeretnék a lovas terápiával is foglalkozni, mert lehet, hogy erre tényleg nem lesz lehetőségem, de pl. táborokba szívesen mennék segítőnek.

2012. nov. 17. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak pont orvosként nagyon jól kéne tudod, hogy félgőzzel ezeket nem lehet csinálni, mert a gyógyítás kárára megy. Tehát most vagy azt mondod, hogy belevágsz a dologba, mégha hosszú idő akkor is, vagy azt, hogy maradsz orvos, és akkor hobbi szinten lovazol tovább.
2012. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!