Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell tartani a csacsit?

Hogy kell tartani a csacsit?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy csacsit, mint "házi kedvenc". Minden érdekel, mert szinte semmit sem tudok róluk. Azt mondják, a lovakhoz hasonló állatok, bár gondolom vmi különbség biztos van köztük. Mik ezek? (lovakhoz értek)

Minden érdekel, minden tapasztalat, minden jó tanács, teljesen általános dolgok is! Etetése, tartása, gondozása, körmölése, hogy kell télen tartani, mennyi tér kell neki, mikre lehet megtanítani és hogyan, mennyi idős korában lehet megvenni, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, meddig élnek...?


(Tudom, Google-n vagy más kereső oldalokon utána lehet nézni. Már utána néztem, de szinte semmit sem találtam. Kérlek segítsetek!)



#szamár #csacsitartás
2012. nov. 18. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"A szamár tartása kb olyan, mint a lótartás. Neki is kell télire széna illetve szalma, esetleg kis zabbal egészíthető ki. Ugyanúgy oltani illetve körmölni kell, tehát van állatorvosi és "patkolási" kiadás (patkó nem kell nyugi). Viszonylag igénytelen állat, jól tűri a téli hideget is, akár egy 3 oldalú fedeles beálló is elég neki. Szamárra is kötelező a marhalevél, illetve olyan állatot vegyetek, ami szelíd és adja a lábait ( ez fontos ha körmölésnél nem akartok birkózni). Amúgy okos állat, sok sok türelemmel tanítható." - ezt egy valaki által régebbi gyk-s hozzászólásból másoltam.


Illetve itt egy szamaras fórum, ami jelenleg is aktív, ahogy láttam, úgyhogy regisztrálj ide, biztos tudnak segíteni: [link]

2012. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp megnézem! :))
2012. nov. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!