Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet úgy méneket együtt...

Lehet úgy méneket együtt tartani, hogy nincs közöttük kanca? ,

Figyelt kérdés
Mert azt tudom, hogy kancák között ha több mén van és valamelyik kanca tüzel, akkor a mének összeverekedhetnek.

2012. szept. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ömöm...sárlik.

Méneket sehogysem lehet együtt tartani.

2012. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sőt, csak úgy lehet.
2012. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sárlik, bocsi, nem tudom, h miért írtam azt, h tüzel
2012. szept. 29. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy időben két ménem, az egyik póni volt, a másik nóniusz. Közös karámban voltak, de semmi olyan veszekedést nem rendeztek, amit észrevettem volna. Persze volt hogy nem egyeztek, de soha nem verekedtek, inkább kitértek egymás elől, nagy karámjuk volt
2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
valahol láttam, hogy együtt tartották a méneket(nem volt közöttük kanca) és akkor gondolom, hogy lehet, csak nem vagyok biztos benne
2012. szept. 29. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Méneket nem lehet együtt tartani, csak a csikókat! Ha leereszkedtek a heréik akkor kötelező őket szétválasztani mert komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak... Bizonyos országokban van ilyen "lóviadal", méneket összeeresztenek és fogadni lehet rájuk hogy melyikük győz... :( Addig verekednek amíg az egyikük meg nem hal.


[link]


Tehát méneket szigorúan TILOS együtt tartani.

Legalábbis azonos súlycsoportban lévőket nem. Ha van egy nagy ló és egy pici póni mén azt esetleg meg lehet próbálni, de akkor is ott kell lenni a kezdeti időben és figyelni őket hogy azonnal közbe lehessen lépni ha van valami.

2012. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk volt vagy 6 mén a kinti karámban es semmi bajuk nem volt egymással, ja hogy a mi lovaink nem bolondok .. normalis helyen es egyutt nőnek fel , nem ossze vissza innen onnan szedett vedett elrontott lovak. Bennt az istállóban is egymas mellett állnak kötve box nelkul es soha semmi problema. De aki,kancával akarja egybetenni a méneket hát annak sok sikert xD ez még viccnek,is rossz
2017. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!