Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baja lehet a lónak?

Mi baja lehet a lónak?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardában aki elég furcsán viselkedik. Igazából olyan mint aki be van szívva. Vagy olyan mint aki egy másik világban élne. Múltkor mentem be a lovamhoz a karámba az meg elindult felém. Még csak meg se emelte a fejét vagy valami, csak szépen komótosan odajött hozzám és belém ütközött és megállt. És ott állt úgy, hogy a fejét a hasamnak támasztotta és csak állt ott. Nem tudom mi volt ezzel a célja. Meg csak úgy néz oda támolyog amikor viszem ki a lovat, aztán arrébb se lehet hajtani. Nem értem a lónak a viselkedését. Olyan furcsa, hogy néha félek tőle, mert teljesen üres számomra belül. Sok ló olyan, hogy ránézek megsimogatom és mintha ember lenne, lejön a személyisége. De ennek a lónak semmi. Üresség, bár lehet, hogyha megismerném más lenne a véleményem, de bárkit kérdezek, hogy mi volt ezzel a lóval senki nem tud róla többet csak a nevét. Valami agyi problémája lehet? Vagy csak szimplán ilyen bamba?

2012. nov. 22. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Lovaknak is lehetnek mentális és más hasonló problémái. Pl ők is kaphatnak agyvérzést.

Lehet ez áll a dolgok hátterében, csak erre átlag emberek nem nagyon figyelnek. Ezen betegségek diagnosztizálása és kezelése lovak esetén nem olcsó mulatság :S

2012. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
63%
"az élete alakítja az embert" - a lovat is! ha csak heteken hónapokon át egyedül van, nem foglalkozik vele senki, néha megkefélik eszik de nincs vele foglalkozva, szerintem ő is fásulhat. foglalkozni szokott vele valaki vagy meghajtani a mezőn néha? gazdája van?
2012. nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet , hogy valami baj van a fejében . Például volt egy kutyám aki kapott egy agyvérzést és utána folyton cikcakkban ment . Ahogy ismerek olyan embert aki kapott egy nagyobb agyrázkódást ( le esett a lovaskocsiról ) és azóta igen csak gyakori nála az , hogy valamiről beszélünk normálisan és az egyik pillanatban elkezd énekelni és össze vissza mászkál és mintha te ott se lennél . Sajnos vannak ilyen következmények ha valami történik az aggyal . Lehet , hogy hasonló gond van a lónál is .
2012. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem volt nálad veccő? Lehet csak megijedt szegény.
2012. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Mi az a veccő? Én eddig csak vesszőről tudtam, veccőről nem.
2012. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A veccő érdekes,de ha vesszőre gondoltál , attól inkább elmennek és nem fordítva.Szerintem szeretethiánya van.Mindenkivel ezt csinálja?Vagy csak veled?
2012. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Senki nem foglalkozik vele, mindenki arrébb hajtja. Nem volt nálam semmi, egyszerűen csak neked ütközött és csak állt ott nekem támasztott fejjel. Sokan szóltak, hogy vigyázzak vele, mert esetleg rúghat,vagy haraphat és úgy van elkönyvelve mintha hamis lenne. De senki nem tud róla semmit.


Ömm meghajtani vagy futtatni senki nem szokta. Állítólag van valami lábproblémája is, de talán ez is csak szóbeszéd. A koráról sem tud senki semmit. Így mivel lovagolni nem lehet ezért senki nem foglalkozik vele. Ja és a fél szemére is vak. Pontosan nem tudom miért, de bnőm lova kólikás tünetek után kapott egy agyvérzést és akkor vakult meg a fél szemére. Be van neki fordulva, pont mint ennek a lónak. De bnőm lova egyáltalán nem így viselkedik mint ez a ló. Annak van életkedve, ennek nincs.

2012. nov. 23. 13:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Szegényke...az állatok is lehetnek szomorúak és kedvtelenek,azért mert senki nem foglalkozik velük.Teljesen különbözőek,úgy mint mi emberek.Mások a tünetek.Ennél a lónál így jön ki,jobban talán nem is "közölhetné" hogy gyere és szeretgess.Nyilván ha bántani akarna,nem leengedett fejjel lépkedne oda hozzád.Az ilyen pacik nagyon hálásak tudnak lenni egy kis törődés után.Azt mondom így látatlanba,hogy ez lehet a titok nyitja.Ha van plusz időd,kicsit gyagyázz vele és várj,hátha visszajön az életkedve.Kis pucolás ilyesmi.
2012. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van gazdája?Hol lakik?:)
2012. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Biztosan foglalkozni fogok vele, mert nagyon megsajnáltam.

Hát egy karámban ahol van egy fedett állás és egy másik ló.

Gazdája nincsen. Elvileg valami cserélt ló kupecektől és a lovarda vezetőé,szóval nincs.

2012. nov. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!