Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek van lovas tanyája az...

Akinek van lovas tanyája az hogyan kezdett bele építetni a lovakat megvásárolni, lerendezni hány forinttal kezdett bele?

Figyelt kérdés

Fölvette a pénzt vagy már megvolt rá?Milyen lovakat vásárolt bele?Stb...


Mindent soroljatok fel! :)



2012. nov. 29. 16:13
 1/4 x) ***** válasza:
Igazából magát a tanyát örökölte keresztapám, persze föl kellett újítani, sajnos nem tudom mennyi pénz volt, még kicsi voltam. Aztán először két lovat vett, (mindig is szeretett volna lovakat tartani) és aztán minden évben vett egy lovat mikor összegyűlt rá a pénz. Egy rendes lovat 3-500ezer forintért lehet venni általában. Nyilván abrak, széna-szalma stb. Lovak számától függ hogy mennyit kell rá költeni. 1 lóra egy évben fél milla kb. (Ez minket nem nagyon zavar, szinte mindent magunknak termelünk.) Közben engem megtanított lovagolni 11-12 éves koromban, aztán 14éves koromban kaptam egy saját lovat. Gyűltek a lovak, és jött az ötlet hogy mi lenne ha elkezdenénk gyerekeket lovagoltatni. Szóval 19 évesen résztulajdonos lettem és segítettem mindenben keresztapámnak. És abból volt valamennyi bevétel. De igazából alig fedezte a lótartást. Szóval dolgozni kellett még mellette részmunkaidőben. De most már egyre jobban gyarapodunk szerencsére mi vagyunk az egyetlen normális, lovaglásra alkalmas hely a városban. De mondom, 10-11 éves voltam mikor belekezdett keresztapám és most 24 vagyok. Azóta 12 lovat tartunk és a legjobb barátnőm is beszállt a dologba (3 éves korom óta szomszédok vagyunk). Na szóval több mint 10 év munkája volt hogy rendesen profitáló lovardát hozzunk létre. Bár kevés volt a kezdőtőke az is biztos.
2012. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Kezdetben itt a faluban az embereim védelmi pénzeket szedtek ,majd a későbbiekben kölcsönt is szolgáltattunk uzsora kamatra.Volt egy ügyfél ,aki nem fizetett ,sajnos Őt el kellett távolítsuk az ingatlanjából,beköltöztünk és alakítottunk egy lovastanyát. De sajnos itt szegény emberek élnek,nem lehet belőlük sok pénzt kiverni,így lóra már nem futotta. Át kellett menjünk a szomszéd településre lovakat lopni,Pesta bácsi Muraköziét és a Gazsiék hidegvérű luvát hoztuk el.A maradék pénzből kihoztuk Csíkost a börtönből és megtankoltuk a zsigulit ,mert ugye valamivel járni kellett fát is lopni.Azt hiszem mindent felsoroltam....
2012. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.Köszi :)


2.he?

2012. nov. 30. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:
:) Lóerő nagy a dumád..persze ezt nem esszük meg ha nem baj.
2013. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!