Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon idegesít az egyik lovas?

Nagyon idegesít az egyik lovas?

Figyelt kérdés

mi 2-en járunk lovagolni a tesómmal, mindketten díjugratásban versenyzünk...tehát nem teljesen tapasztalatlanok. Egy lány (kb. 10-11 èves) lekerült futòszárról, de csak az anyukája miatt, és csak ezért ül a" kedvenc lován" MINDIG.Heti 2x járunk lovagolni, és ez a csaj beiratkozott ugyanarra a 2 napra. A tesïóm kedvenc lovát kapja(megjegyzem galoppról azért hozták le mert "csak" 3. lett) és nem is tudja myen az igazi énje a lónak, de "persze teljesen kiismeri". Edzés után nem tömi be az itatót, a szénsával(!!) csutakolja le...stb ezeket csak akkor csinálja rendesen ha az edző ott áll mellette(de tudja mit kéne csinálni) nem is az a baj, hogy edzésen tötymörög;

, miatta kell megállni még az edző elmondha neki részletesen...nincs ezzel semmi baj, de vágtánál, mivel belül megy, nem teszi ki külső körre , mindenkit leelőz!( nem megy gyorsan a ló, tud vele kiskört csinálni)Multkor, 3-ra kellet jönni(akkor kezdünk el pucolni)ő már FELNYERGELTETETTT a lovásszal, az anyja meg így vicceskedve: - Siessetek, mert sietünk haza! holott az a szabály, hogy mindig a leglessabhoz igazodunk. A kisebbik tesómmal együtt volt kézműves táborba, és labirintust csináltak, amihez maguknak kellet négyzeteket vagdosni. A tesòm kivágta az összeset, de a csaj elvette , és amikor szól neki, az anyja leordította a fejét(ő is làtta, hogy a lánya elvette...)

Mi sajnos nem tudunk másjor járni lovagolni, úgyhogy mit tegyünk?

Legjobban a lovászt sajnálom, mert vele hozatja ki a felszerelést is meg mindent, a lovát is ő hozza fel (az enyémet is felakarj, egyszerre így kettőt, de én vele szoktam menni, ne mászkáljon annyit, a ló amùgyis jön utána szár nélkül, ügyhogy tökmindegy.)meg nem is kaparja ki a lò patáját -.- ja kivéve akkor amikor pucoltat...


2012. nov. 20. 23:52
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*a karámból hozza fel a lovakat
2012. nov. 20. 23:55
 2/22 anonim ***** válasza:

:-)


Szüleitek nem szoktak veletek menni időnként?

2012. nov. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%

Na én pont ezért nem akarok járni, hogy majd kinéznek. A fene se akar pucolni, meg ganézni, biztos van aki élvezi, de akkor megvenném otthonra a lovat én csak felülni szeretnék és lovagolni, de úgy látszik ez csúnya dolog.


Mást pedig nem tudsz csinálni, csak máskor mégy, ha bosszant. Ő is ugyanúgy fizet mint te, vagy ki tudja.


Amúgy lehet én vagyok nagyon gyökér, de mi a baj azzal, hogy a lovász hozza ki neki a cuccokat. Basszus nem dísznek van a lovász se, a gyereket meg lovagolni járatják. Érted mikor balettozni jártam, nem én takarítottam a tükröt óra előtt, meg zongora órákon sem töltöttem az időmet azzal, hogy felhangolom a zongorát...

2012. nov. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
43%
Az ilyenek nem csak gazdagok, hanem az arcuk is k.. nagy. Nem tehetsz semmit.. a világ ennél még csak rosszabb lesz.
2012. nov. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha a lovaglásnál maradunk és nem a kézműves tábornál, akkor vedd figyelembe, hogy kezdőről van szó. Akit igazán hibáztatni lehet, az a lovász aki "kinyalja a seggét" és az edző aki nem néz eléggé a körmére a tanítványainak. Nem tudom mennyivel vagy idősebb vagy tapasztaltabb lovas nála, de szerintem nyugodtan mond meg neki a véleményed, mert ez az ő érdeke is, hogy tisztában legyen a lovardai viselkedéssel és a lovakhoz való hozzáállással.

"Na én pont ezért nem akarok járni, hogy majd kinéznek. A fene se akar pucolni, meg ganézni, biztos van aki élvezi, de akkor megvenném otthonra a lovat én csak felülni szeretnék és lovagolni, de úgy látszik ez csúnya dolog.


Mást pedig nem tudsz csinálni, csak máskor mégy, ha bosszant. Ő is ugyanúgy fizet mint te, vagy ki tudja.


Amúgy lehet én vagyok nagyon gyökér, de mi a baj azzal, hogy a lovász hozza ki neki a cuccokat. Basszus nem dísznek van a lovász se, a gyereket meg lovagolni járatják. Érted mikor balettozni jártam, nem én takarítottam a tükröt óra előtt, meg zongora órákon sem töltöttem az időmet azzal, hogy felhangolom a zongorát..." - Nagyon remélem hogy nincs neked saját lovad és őszintén együtt érzek a lovasoktatóddal. Tudod a lovaglás ott kezdődik, hogy belépsz az istállóba és ott végződik, hogy kilépsz onnan. Semmi közöm más lovardákhoz, de annyit elmondhatok, hogy nálunk sem a lovásznak sem az oktatónak nincs benn a munkaköri leírásában, hogy mások után pucoljanak lovat vagy nyergeljenek, de még az sem hogy lemenjenek a karámba érte. Ha az anyagiakat akarod nézni: fizetni azért a 30-60 percért szoktak, amíg tart az óra, ezen kívül sem a felszerelés sem a ló bérlése nem tartozik bele az árba. Az edzőnek "elvileg" annyi lenne a feladata hogy megjelenjen a pályán és megtartsa az órát - max annyit segíthet, hogy megtanít nyergelni és néha besegít a nehezebb részeknél (heveder húzás, alacsony lovas - magas ló...). És kérlek, má' ne hasonlítgasd a lovaglást a balettozáshoz vagy a zongorázáshoz! A LÓ NEM EGY ESZKÖZ, HANEM EGY ÉLŐLÉNY, EGY TÁRS A MUNKÁBAN VAGY A SPORTBAN, aminek igenis szükségletei vannak és megérdemel annyi tiszteletet, hogy a lovasa ne csak egy biciklinek nézze. Ne várd el tőle hogy együtt működjön, ha nem ismered a viselkedését és a szokásait (ezt csak lóháton nem lehet kitapasztalni). Lehet hogy én vagyok öreg, de 20 évvel ezelőtt kedző koromban, ha piszkosan vagy rosszul felnyergelve hoztam ki a lovat, az edzőm rámutatott az ajtóra és addig nem engedett felülni, amíg ezeket nem tanultam meg. Ha pedig késtem, az az óra idejéből vonódott le.

2012. nov. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

3-as jó is, hogy nem mész ló közelébe! Te barom. Ő egy élőlény! A lovagláshoz stabilan hozzátartozik a ló pucolása, nyergelése, pataápolása! A lovász pedig ugyanúgy ember! Nem kell lenézni. De jó, hogy nem ilyen sznobokkal vagyok körülvéve mint Te!


Kérdező... valóban a leghibásabb az edző. Neki kéne rendet tenni és kitiltani a lányt, ha nem alkalmazkodik a szabályokhoz!

2012. nov. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen. És nem tesztek semmit ellene? Ti hány évesek vagytok?
2012. nov. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
na így mennek félre emberek... sajnálom a lányt, hogy ilyenné nevelik a szülei...
2012. nov. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

Fizetek egy szolgáltatásért (akármennyire érző lény a ló, maga a lovaglás egy szolgáltatás, a lovarda részéről), akkor elvárhatom, hogy a szolgáltató a maga részét teljesítse. Ha annyit fizetek és úgy van megbeszélve, akkor elvárhatom, hogy az adott ló, adott időre legyen felnyergelve. Hiszen ezért adom neki a pénzt...


Itt nem arról van szó, hogy a kérdezőt "idegesíti az egyik lovas", hanem a kamasz lányok szokásos féltékenységi műsoráról.

Ezért nem jár hozzánk senki lovagolni, hosszú távon ezt elviselni...nos ahhoz idegek kellenek. Sajnálom ebből a szempontból az ott dolgozókat.

2012. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
"a kamasz lányok szokásos féltékenységi műsoráról."
2012. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!