Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtátok, hogy fásliban a...

Tudtátok, hogy fásliban a lónak a lábában a fásli tetejétől az aljáig nincs vérkeringés vagy csak nagyon csekély még akkor is ha hozzáértő ember szabályosan rakja fel?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, tudtuk. Én nem is használok, ettől még a divatlovasok nem fognak letenni erről.
2012. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát én megelepődtem. Sőtt azt is írták, hogy ilyen [link] illetve gyors fáslik alatt sincsen annyi.
2012. dec. 10. 20:20
 3/11 A kérdező kommentje:
vérkeringés amennyi kell. És utána a véralvadás miatt zsibbadásos érzés lesz a ló lábában. Írták, hogy van olyan lovak akik-e miatt az érzés miatt nem tudnak nyugton állni és a lovasa fel sem ismeri a problémát.
2012. dec. 10. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van :/ Én csak az egyik lovamon használok nagyon ritkán ínvédőt, de csak ha egész napos túrára megyünk, egy régebbi balesete illetve figyelmetlensége miatt.
2012. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként én is csak terepen szoktam rátenni. Illetve téli futószárazásnál.
2012. dec. 10. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Első lovardámban, ahol elkezdtem lovagolni tanulni, még azt tanították, hogy ez jó... a kezdők (mint én is, mert aztán a lovaglás megszakadt, most kezdtem újra), meg azt se tudják, kinek higgyenek, mit rakjanak a lóra és mit ne, mindenki mást mond. Nem jó ez így.
2012. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A lónak a jól felrakott fásli pont úgy szorítja el a vérkeringését, mint az embernek jól felrakott fásli.


Más kérdés, hogy van-e értelme, mert a mechanikai sérülésektől nem túl hatásos, az inakat meg nem tartja, mert olyan erőhatások lépnek fel a ló mozgása során, hogy azon egy fásli nem fog változtatni. Ha az ín ki akar jönni, ki is fog.


Ugyanakkor a világ élvonalába tartozó sportlovakat is folyton bebugyolálják, mégis képesek a legmagasabb szinten teljesíteni sokszor tizenévesen is. Mi akkor az igazság? Szerintem a szakértelemben rejlik...

2012. dec. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ezt egy angol nyelvű orvosi oldalon olvastam.
2012. dec. 11. 16:26
 9/11 A kérdező kommentje:
De azt hiszem magyarul is fenn van valahol valami hasonló.
2012. dec. 11. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre való a fáslialátét. A másik meg, ha szakszerűen teszed fel a fáslit, akkor csak nagyon kis mértékben szorítod el a ló vérkeringését, és bár mechanikailag kevesebbet ér az ínvédőnél, az inakat és az ízületet jobban tartja.

Mindenesetre fáslit tényleg CSAK AKKOR használunk, HA INDOKOLT. pl rossz talajviszonyok, puha ízületek, vagy leterhelt, elöregedett inak/ízületek esetében.

Nem mindegy az sem, hogy milyen fáslit használunk, a gumis fásli ugyanis a legszorosabb, ezt csak akkor ajánlatos feltenni, ha a lónak előtte már volt szalagszakadása stb.

Van kombinált fásli, ami félig gumis és félig polár, ez azért jobb, mert a polár rész egyfajta alátétként funkcionál, de ez még mindig eléggé erős ahhoz, hogy pusztán divatból feltegyük.

Valamint van a munkafásli ami lehet polár, vagy normál, én ilyet használok, de csak indokolt esetben.

2012. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!