Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit és hogyan lehet meg...

Mit és hogyan lehet meg tanítani egy lónak? (a többi lent)

Figyelt kérdés
A tolatástól kezdve a szabadon ugratásig mindent meg szeretnék tanítani a jövendő belli lovamnak.Ehhez kérnék segítséget.Mit lehet meg tanítani és hogyan egy kb 5-6 éves lónak?Előre is köszi a válaszokat.:-)

2012. dec. 19. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
És konkrétan mi a kérdés? Mert arról ne álmondj, hogy most elkezdjünk neked leírni a több ezer trükköt egyenként...
2012. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az alap trükkökre lennék kíváncsi hogy mik azok a trükkök, és hogy lehet megtanítani őket.Ha tudtok olyan oldalt ahol ezek le vannak írva akkor azt is linkelhetitek ha nem akarjátok leírni.
2012. dec. 19. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt sok érdekes cikket találsz, de a leegjobb ha keresel egy edzőt aki gyakorlatban is tud tanítani.

2012. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a tolatást úgy tanítottam meg mikor már hozzá szokott a kantárhoz, zablához azzal vezettem körbe. Majd megálltunk a karám közepén picit nyomtam hátra fele meg picit húztam hátra ( NEM ERŐSEN!! ) a száját és ez tartott egy jó 3-4 hétbe mire már zabla nélkül megcsinálta. :) De jelzem nem 2-3 órára mentem ki reggel felkeltem és ameddig be nem sötétedett. :) Kisebb játékok is voltak közben.
2012. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Emyke031 ***** válasza:

Szia! Tök nyers a pacc???

Remélem, h nem...

Mind1. Ha csak te akarod tanítani, fontos, h sokat taníts neki földről(vezetve, futószáron). Fontos, h használd a ló testét (utolsónak a száját-zabla)- főleg farolaásnál(a szügyénél is told finoman hátra),...........

A körkarám (ha van)az maga fél siker minden kezdő lónál (10p-enként irányt váltva!!!)-ha nincs: FUTÓSZÁR!!!

Napi 1-1,5ó-nál többet nem érdemes tanítani, m előbb utóbb megunja, és befejelhet (légy sokat vele legeltesd, simogasd, pucolgasd, játsz vele egész nap akár, de napi kb 1 óránál többet munka/tanítás ne legyen egy jó db-ig!!!)

Sok sikert! :)

2012. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!