Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregre való érzékenységet...

Nyeregre való érzékenységet el lehet "tüntetni" vagy csökkenteni valahogy?

Figyelt kérdés

na szóval...

Lovardámban eladóvá vált az egyik iskola ló, akit imádok, nagyon sokat lovagoltam és úgy néz ki a szüleim is be egyeznének a megvételébe.


Lovaglás közben mint egy álom úgy megy, a legkisebb jelzésre is reagál, nagyon nyugodt, nem rohanós egyszerűen tökéletes, számomra.

Ám azért akad egy kis bökkenő... ha földről közeledek felé (vagy akárki) mindenféle felszerelés nélkül, egyből lesunyít és menekülni próbálna ha tudna, tudom h ezt azért csinálja mert tudja h munka következik és ezt ő nem szeretné, ez még magában nem lenne gond, mert tudnám kezelni.

Viszont a nyergelésnél ha ráteszem a nyerget, sőt ha már az izzasztót rá teszem egyből sunyít, harapni nem mer mert tudja ki a főnök, tudom h azért csinálja ezt mert érzékeny ott a bőre és fáj neki ha hevedert húzok vagy ha egyszerűen hozzá érek kézzel.

A kérdés szóval az h ezt a fajta érzékenységet meg-e lehet szüntetni valahogy, vagy esetleg csak csökkenteni vagy ilyesmi.

Olyanokra gondoltam h ha miután az enyém lesz 1 hónapig nem teszek rá nyerget, csak szőrén lovaglóm ez segítene egy nagyon kicsit is?

vagy esetleg van-e valami krém a hátára vagy ilyen speciális nyereg alátét/heveder amit ha ráteszek kevésbé fáj neki? ismer valaki ilyeneket?


mindenre kíváncsi vagyok vélemények,tapasztalatok, ti mit kezdenétek ezzel a problémával?

normális,kulturált válaszokat várok. előre is köszönöm. .: )



2012. dec. 21. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hevederiszony, a durvább fajta, ha már nem csak heveder húzáskor, hanem nyergelésnél is sunyít. Vagy csak hisztiből csinálja, mert elleste másik lótól, vagy mert tényleg érzékeny. Bár ha a háta lenne érzéken, akkor inkább bakolászna, meg ilyenek. Hát érzékenységére jó pl a zselé.
2012. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fáj neki és nem gyógyítható, akkor kegyetlenség lenne lovagolni rajta. Hogy fáj-e neki, azt állatorvos tudná eldönteni. Ha hevederiszonyos, akkor megpróbálható kinevelni belőle. Problémás lovat én mindenesetre nem vennék, főleg úgy nem, ha ő lenne az első lovam.
2012. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát köszönöm.

de lovaglás közben nem hiszem h fáj neki, mert nem jelzi, épp az h nagyon szépen dolgozik, csak akkor hisztizik ha nyergelés van. állatorvos mindenféle képen meg fogja vizsgálni mielőtt megvennénk.:) és nem nevezném problémás lónak, mert csak ez az egy dolog van ami rossz benne, de nem lehet minden ló tökéletes, és ahogy leírtam nyereg alatt illetve futószáron is nagyon szépen csinálja a dolgát, és magában ez a nyergeléses dolog sem nagy cucc mert nem akar bántani vagy ilyesmi, csak rossz látni ahogy emelgeti a fejét meg hátracsapja a füleit.

ja és inkább veszek egy olyan lovat akit 3 éve ismerek és tudom róla h nincs semmilyen betegsége és h jól bántak vele, mint egy olyan lovat akit épp h csak 1 órája ismerek és fogalmam sincs a ló előéletéről.

2012. dec. 21. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Hátfájása lehet azért, mert a kezdők agyonhupogatták neki. Ezen a pihenő segíthet, a szőrén lovaglás szerintem semmiképpen. Állatorvossal érdemes megnézetni, kb 5 ezer Ft-ért kijön és nem buktok több száz ezer forintot.

Ha hevederiszonyos, az lehet azért is, mert nem szeret dolgozni, és tudja, hogy nyergelés után jön mindenféle lovas aki össze vissza rángat. Ezen a türelem, a következetesség és az idő tud segíteni. Nyugodtan, higgadtan kell kezelni, de kellő erélyességgel, hogy mégiscsak tudja, hogy ezt nem szabad. A lovaglást mindenképpen élvezetessé kell számára tenni. Néha csak felnyergelni és sétálgatni vele, ha lehet ne a megszokott helyen, ne ott ahol lovagolnak rajta. Átmenni egy másik karámba, vagy a karámok között sétálgatni vele. Oda kell figyelni, hogy a nyergelés minél óvatosabb legyen, és a hevedert is csak lassan, fokozatosan meghúzni.

2012. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha "tudod" hogy azért csinálja, mert "fáj neki ha hevedert húzok vagy ha egyszerűen hozzá érek kézzel" akkor miért gondolod, hogy lovaglás közben nincs fájdalma? Ha érintéskor van, akkor lovagláskor is van. Először a szervi bajt ki kell zárni, és utána rá lehet térni a hevederiszonyos témára, ami a sok okos lovardás kislány "szakszerű" nyergelése és lovaglása folytán alakult ki benne olyan szinten, hogy már fenyegetőzik. Ide nem speciális alátét kell, hanem lóhoz értő, korrekt bánásmód.
2012. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
valószínű régen volt egy sebe, amire mindig felnyergelték, és nem gyógyult be. Nálunk is van egy ilyen ló. Az egyik csaj mindig feltöri a hevederhejnél és a marjánal(ott sebes) és ha már teljesen begyógyult(tényleg, még a szőre is visszanőtt, megsem mondanàd hogy ott volt seb) akkpr is nyergeléskor mindig sunyít, hiába rakok rá "száz réteg maremelőt" meg hevedervédőt szivacsot, nem segít. Ez olyan beidegződés nála, de amint elkezdünk lovagolni semmi baja sincs, mindent tökéletesen megcsinál. lehet a "te lovadnak" is ez a baja...nemtudom, állatorvost várd meg, ha nem mutat ki semmit, akkpr rossz szokás
2012. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annak a lónak rommá van törve a háta, azért érzékeny. Jó párszor széthupogták neki, aztán gondolom volt pár törése is, ami nem tudott regenerálódni, mert rábaxtak jó vastagon mindenféle alátétet, és "akkor majd jó lesz".

Megnézném hogy megy az a ló lovas alatt, mennyire adja fel a hátát.

Hátfájós lónak pihenő kell, nem szőrén lovaglás, tehetsz rá akár nomád alátétet is ( [link] az se fogja megoldani a problémát.

Persze ez társulhat egy kis hisztivel és színészkedéssel is, azok könnyen kezelhetőek, de az alap probléma majd eldől, hogy mennyire szüntethető meg.

2012. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!