Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mondott már valakinek ilyet...

Mondott már valakinek ilyet az edzője/oktatója?

Figyelt kérdés

Ez még pár héttel ezelőtt történt. Ilyesmiket mondott edzés közben: "Belőled sose lesz (igazi) lovas", "azt ugye tudod hogy nem leszel lovas", "sose fogsz megtanulni lovagolni". Ezt lovaglás közben mondta. Lehet hogy még kezdő vagyok,és nem olyan ügyes meg minden, de azért szerintem túlzás volt ezt mondania. Egyszerűen imádom a lovakat, szenvedélyem (lenne) a lovaglás. A környezetemben mindenki tudja, hogy milyen lóbolond vagyok. De mégsem tudom, hogy miért mondta ezt az oktató, sok mindent el tudok fogadni, mert tudom, hogy versenyző volt, sokat versenyzett és tudom, hogy a versenysport mit követel meg. Mielőtt még bárki azt mondaná, hogy alázat, tisztelet, a lovaglás áldozattal jár stb. Tudom, elég sok áldozatot hoztam már érte (és hozok is ha kell). Egyszerűen csak rosszul esik, hogy próbálok mindent megtenni és ezt kapom. Van egy másik oktatóm is , egy másik helyen, vele nagyon jól kijövök, a lovaglás is sokkal jobban megy- bár ott már régebben lovagolok.

Tehát a kérdésem: volt már valaki hasonló helyzetben? Ti mit tennétek?

Lovasok és edzők válaszát is szívesen várom


Bocsánat, ha kicsit hosszú lett. A normális válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 22. 18:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem lovagolok, de bármikor ilyet mondana nekem egy edző, rögtön elmennék onnan. Szerintem te se maradj ott.
2012. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ezt mondta egyszer .___." Hova jársz??
2012. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezt mondta, de megnézném őt, hogy mit tett le az asztalra. Hogy ő mennyire egy faja lovas. Az ilyeneknek csak a pofája nagy... Olyan nincs hogy valakiből nem lesz lovas, aki szívvel, lélekkel ott van abból igenis lovas lesz. :)
2012. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, hogy mire fel mondta? Valamit csak csináltál/nem csináltál ahogy azt ő kérte.

Amúgy meg néhányuk ilyen fajta, az érzékenyebb lovasok ezt nem bírják, ők elmennek majd máshoz, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó edző, hiszen nyilvánvalóan sokat követel tőled, azt akarja, hogy fejlődj - csak nem biztos hogy jól kommunikálja. Egy másik oktató lehet, hogy kedvesen beszél de mást sem lát benned, csak a bevétel forrását, ezért is igyekszik mindig dicsérni, történjék bármi, csak maradj nála - lehetőleg osztályban totyogva hosszú évekig. Kezdőként nehéz ezt felmérni. Ha úgy érzed tudnál maradni a keményebb vágású fazonnál is, hasonlítsd össze kettőjük lovasait, kik jobbak, kik lovagolnak magasabban képzett lovakat, vagy jobb eredménnyel - kizárólag ez határozza meg ugyanis, hogy mennyire jó edző valaki.

2012. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ha nekem ezt mondta volna annó az oktatóm annó azonnal otthagyom a fenébe. Én a helyedben tuti nem maradnék ott. Egy normális oktatónak nem az a dolga,hogy ilyeneket mondjon hanem,hogy megmutassa/mondja mit hogy kell helyesen csinálnod és bíztasson. Így csak elveszi a kedvedet szerintem. Ilyet még nem hallottam és elég szomorú,hogy egyáltalán létezik ilyen...
2012. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
-annó :) Bocsi.
2012. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten béna vagyok sajnos, mégsem mondta ezt soha az edzőm :)
2012. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Aki ilyet mond, az nem edző, csak pénzhajszár.

Már rég otthagytam volna mint a huzat!

Miért nem jó az ha csak ahhoz az edzőhöz jársz akivel jól kijössz?

2012. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Van ez így, én is ismerek egy ilyen edzőt (najó nem is egyet), aki ha kell megmondja a magáét akár sértő hangnemben is durva szavakkal. Az egyikük például kifejezetten azokkal a lovasokkal beszél így, akiknek a legjobb eredményeik vannak, azért hogy ne szálljanak el a dicsőségtől. Aki pedig a stílusa miatt nem akar vele együtt dolgozni, azt nem tartja elég elszántnak a tanulásra, vagyis nem érdemes neki edzést tartani. Az ilyen leszidásnak nem az a lényege, hogy aláássa a lovas önbizalmát, hanem hogy a napnál is világosabbá tegye a felmerülő hibákat. Egy kedves edző is el tudja magyarázni, hogy mit csinálsz rosszul, csak utána kevésbé marad meg benned és a következő órára talán el is felejted. Ez utóbbi pedig egyértelműen nem vezet eredményhez.

A másik, hogy a lovaglásnak megvannak a maga veszélyei: megsérülhet a ló, a lovas (sőt még az edző is). Az esetleges balesetért, károkért pedig nem a lovast (a lovat pláne nem), hanem az oktatót vonják felelősségre. Ha pedig valamiért nem úgy és azt csinálod amit mond, nem csoda hogy egy idő után elveszti a türelmét és felemeli a hangját - elvégre ő is emberből van.

Ettől függetlenül, ha úgy érzed nem tudsz együtt működni az edződdel, akkor csak rajtad múlik, hogy folytatod-e nála.

2012. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Igazából a két oktató lovasait nem tudom összemérni, mert nem ismerem a lovasokat, de azt tudom, hogy nem versenyeznek.

Azért járok két helyre, mert szeretnék minél több lovat megismerni és lovagolni.De ehhez a fent említett oktatóhoz csak fél éve járok, de szinte semmit nem haladtunk eddig (szinte minden héten mentem). Sőt már néha azt érzem, hogy rosszabbul lovagolok, mint mikor elkezdtem. Tudom, hogy az én hibám (hisz ki másé is lehetne), de már olyan is volt, hogy már edzés elején totál kiborult és egész végig ordítozott, végül már ügetésbe se tudtam elindítani a lovat. Ezen persze még jobban kiakadt, hogy mi az, hogy nem tudok ügetni, már rég a vágtánál kéne tartanunk, ilyen lovassal még soha nem találkozott.

2012. dec. 23. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!