Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez valami betegség? Vagy...

Ez valami betegség? Vagy allergia? Vagy valami más? :O

Figyelt kérdés
A lovamnak napról-napra könnycsík lesz a szeme alján. És mindig csak a bal szemén. Nincs bedagadva a szeme meg semmi, csak mindig ott a könnycsík alul. Ha 3 napig nem vagyok kint akkor sárga váladék lefolyás lesz, nem csak sima könny. Mindig lemosom neki langyos tiszta ronggyal és másnap újra olyan lesz. mi lehet ez? Azért nem gondolom, hogy kötőhártya gyulladás, mert akkor be lenne dagadva...Szerintetek mi lehet? Esetleg kamillázzam le? Ha gondoljátok képet is küldök, hogy lássátok mire gondolok, de egyenlőre nem rakok be.

2012. dec. 26. 21:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Utóbbi már inkább egy durva csipásodásra hasonlít, de még így sincs bedagadva.
2012. dec. 26. 21:25
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha gyorsan kéne egy kép akkor a cikkben itt ez a legjobb. Ugyan is pont ilyen: [link] De sajnos nem vagyok annyira perfekt angolos még, hogy ezt megértsem!
2012. dec. 26. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel a szemek elvileg egymás másolatai, ezért hasonlóképpen kéne viselkedniük, így csak a bal szem váladékozása biztos, hogy rendelenességre utal és nem normális. Ugyankkora a szemmel nem nagyon lehet kontárkodni, mert hamar szétmegy, szóval nézesd meg ovossal rendesen. Egyébként a dagadás nem feltétele a kötőhártya gyulladásnak, csak lehetőség.
2012. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm! A másik szemén sose láttam még a gyulladást. Voltak lovak a lovardában akik ősz elején elkaptak valami kötőhártya gyulit tudom, de neki durván fel volt dagadva.
2012. dec. 26. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Állatorvos. Készülj fel, hogy valószínűleg meg fog vakulni arra a szemére. Ismertem egy ilyen lovat, neki is csak az egyik szeme váladékozott, majd fokozatosan elvesztette a látását. Az állatorvos egy szemcseppet írt fel neki, amit naponta használni kellett és időnként javult is az állapota, de végül teljesen megvakult. Egyébként az angol cikk szerint holdvakságnak vagy visszatérő vakságnak (időnként szinte magától rendbejön, aztán váratlanul nagy erővel visszatér) hívják a betegséget. Sok oka lehet, de a cikk szerint a legjellemzőbb a leptospira nevű fertőzésre adott immunreakció. Ne ilyedj meg, egy félvak (vagy totál vak) lónak is lehet teljes élete, még ugratni is lehet vele. Arra kell különösen felkészülnöd, hogy idő kell ahhoz hogy hozzászokjon a helyzethez, pl. könnyebben megsérülhet a vak oldala (ezért már most tartsd biztonságos helyen, ahol nem megy neki a másik lónak, villanykerítésnek...), gyakrabban megugorhat, bizonytalanabb lesz a viselkedése, ha rossz oldalról közelíted meg rádléphet vagy megijedhet tőled.

A látását úgy ellenőrizheted, hogy meglengeted közvetlen a szeme előtt a kezedet és ha tompábban (kevesebb pislogással) reagál, mint a másik szemére, akkor már romlott a látása.

2012. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lovam is sokat könnyezett egy időbe az egyik szemére. Aztán egyszercsak be is dagadt neki. De aztán elmúlt. Akár még bele is mehetett neki valami. Ha bizonytalan vagy, vagy nem akar elmúlni akkor természetesen állatorvost kell hívni. Nem kerül sokba egy egyszerű vizsgálat. Sajnos én is ismertem egy olyan lovat, amelyiknek könnyezett a szeme meg bedagadt és romlott aztán a látása. de ismerek olyan ugró lovat amelyik félvak. És nem teljesít rosszul.
2012. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úhha ezek nagyon nem jó hírek. Majd megnézem, hogy nem-e csak belement neki valami, de kétlem mert már szeptember óta ilyen neki. Mindenképpen meg fogom nézetni állatorvossal. Eddig még nem vakult meg a szemére, és nem is igazán vettem észre, hogy romlott volna a látása. Köszönöm, hogy figyelmeztettetek. :)
2012. dec. 27. 14:07
 8/10 anonim ***** válasza:

ha meg is vakul, és ne adj isten teljesen vak lesz, akkor össze kell szoktatni egy teljesen jól látó lóval

nekem volt vak lovam, és egy látó lóval össze lett szoktatva, azóta vakon bízik a másik lóban, vágtázni is lehet rajta, de csak úgy, hogy ha elviszem magammal azt a lovat, amelyik lát

2012. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? :O Ennyire biztosan állítja mindenki, hogy annak a szemének már kanyi? Ne máárr... :/ Nem értem, az állatorvos, miért csak januárban tud jönni! :(
2012. dec. 29. 11:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek a rémisztő és mégrémisztőbb válaszokat! A lovamnak szerencsére, csak egy elzáródott könnycsatornája volt. Kiszívattuk és ennyi! :)
2012. dec. 29. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!