Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félfelvétel pontosan mi?

Félfelvétel pontosan mi?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is végignéztem az összes ilyen kérdést, mégsem értem pontosan, hogy mi... o.O
2012. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül... :)
2012. dec. 29. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok segíteni, de nem ígérem, hogy tutira érthető leszek. :-)

A félfelvétel arra való, hogy segítségével előkészítsük a lovat egy új feladatra. Ahogy mi sem szeretjük, ha hirtelen zúdítanak ránk új feladatot, felkészületlenül, úgy a lónak sem jó ez. Félfelvételt alkalmazunk mindig, amikor új feladatot akarunk végrehajtani, akár legyen az csak egy beugratás is, de bármi, amit épp lovagolni akarsz.

A félfelvétel úgy néz ki, hogy zárod az ülésedet, picit meghúzod a derekadat, közben finoman zárnak az ujjak a száron, majd máris engednek és az ülésed is újra velemenő lesz. Nem tudom, érthető-e így...

Megpróbálom egy példán keresztül. Mondjuk vágtába akarod ugratni a lovat lépésből. Elvileg az ülésed simulékony, velemenő, korrekt szármértéket tartasz, kezed finoman, teleszkóposan követi a zablát. Picit meghúzod a derekad, zárnak az ujjaid - ezzel figyelmezteted a lovat, hogy új feladat következik - majd a kezed máris enged, a csizmád odazárod, a derekaddal pedig szinte beemeled vágtába.

Félfelvételt a ló figyelmének fenntartására akkor is alkalmazhatsz, ha nem következik új feladat, mondjuk egy hosszabb lépő- vagy ügetőszakasz közben. Ekkor csak picit megtart a derék, zárnak az ujjak, majd már enged is a kéz újra és a derekad is tovább követi a ló mozgását.

Sikerült valamit segítenem?

2012. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!