Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lipicai lovaknál tényleg...

A lipicai lovaknál tényleg fedezhetnek az andalúz lovak?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért?Nálunk is van ilyen?

2013. jan. 3. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

én még erről nem hallottam, de onnan függ, hogy egy adott mén milyen fajtában kapott fedeztetési engedélyt

láttam már olyan mént, ami kisbéri félvér volt és engedélyt kapott hogy angol telivér kancát is fedezzen

2013. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
régebben nemesítés céljából fedeztek velük,és állítólag most van ilyen.
2013. jan. 3. 17:28
 3/5 anonim válasza:

Én úgy tudom lehet lipicait andalúzzal fedeztetni, nemesítés miatt, ahogy írtad... És kisbérivel lehet angol telivért fedeztetni, mivel a kisbérik az angol telivérektől származnak. :)

(én így tudom)

2013. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha van az adott ménnek fed.engedélye a fajtában, akkor igen.

viszont ha angol telivér csikót akarsz, az KIZÁRÓLAG angol telivérek párosításából jöhet létre.

2013. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ragaszkodva az eredeti tenyészirányhoz, azért azt tudni kell, hogy a túlzott rokontenyésztés elkerülése érdekében a LIF olyan irányú engedményt is tett, hogy a lipicai kialakításában résztvevő fajtákat (lusitano, andalúz, kladrubi, arab) a tradicionális ménesek, mint pl. Piber, Lipica, Djakovo, Kistapolcsány vagy Szilvásvárad, kísérleti jelleggel, cseppvérkeresztezés formájában újra beviheti az állományába. Erre már nálunk is történt próbálkozás a lusitano fajtával."

[link]


Ez nem azt jelenti, hogy a lipicai kancádra rakhatsz andalúz vagy lusitano mént és a csikót elismerik lipicainak. Ahogy fent is írják, az effajta párosítások a nagy ménesek felügyelete alatt zajlanak.

2013. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!