Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lányomnak szeretnék venni...

A lányomnak szeretnék venni egy lovat. Egy 11 éves lánynak Friz megfelelne? Vagy túl nagy falat? Vagy melyik falyta jobb inkább?

Figyelt kérdés
A kislányom jó lovas,tehát szerintem megállaná a helyét Frizen
2013. jan. 5. 20:20
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
11%

Szia!

Ha a lányod valóban jó lovas akkor természetesen. Pónit nem ajánlom. Viszont ha a lovat megveszed neki akkor a megfelő felszerelést is meg kell hozzá venni.

12/L

2013. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" hobbilovas, szerintem elég nagy falat a fríz, mivel nagyon érzékeny mindenre, könnyen megbetegszik, emellett elég drágák is.
2013. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
először is fajta és nem falyta, e szempontból a helyesírási szótárat használd
2013. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Kérjétek ki egy szakember véleményét! Nem faJta alapján kell a lovat venni! Olyan lovat vegyél a lányodnak ami neki képességekben megfelel. Egy fríz alapból nagy, erős ló, és kétlem hogy egy 11 éves kislány elbírna vele. Persze kivételek mindig vannak ha egy profi díjlovas lovagolja be akkor biztos jó lesz, de az meg árban igencsak magas.
2013. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Kinguus*.* válasza:
100%
Én például a haflingit ajánlanám, általában nagyon barátságos természetű és szereti a gyerekeket. Meg nem is nagy, de nem is kicsi :)
2013. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
18%
A haflingi semmire sem jó csak egyedül hobbi célra. Ha valamit akar akkor már inkább fríz de nagyon gondosan kell kiválasztani.
2013. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Hááát.... én inkább kislovat vennék. fjordot, connemarát, haflingert vagy connemarát. azok nem kicsik de nem is túl nagyok. Így össze tudja lovagolni és nem lessz aránytalan a kisugárzás.
2013. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

azzal h hafi semmire nem jó vitatkoznék! ha annyira sz*r és csak hobbira jó akkor miért is tud végigmenni 1 méteres pályán versenyben? miért állja meg a helyét díjlovasban?

attól mert kisló és mutatós még nem azt jelenti h csak dísznek való ;) eszeském....-.-

2013. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mennyire tájékoztatott a lányod, de egy fríz ló 1 milliótól indul árban, aztán ugye el is kell tartani, ami bértartásban 35-70 ezer Ft/hó közt lehet megoldani helytől függően. A felszerelésről, a kovács és az állatorvos költségéről nem is beszélve.

Ha hobbizik a lányod, akkor 3-500 ezer Ft közt már lehet kapni jól belovagolt, papíros lovakat, (magyar félvér, kisbéri, sportló..stb) melyekkel akár versenyezni is lehet.

Nem mondom, hogy vegyél kislovat, mert hamar kinövi, de egy 160-170 cm-es marmagasságú lóval nem igazán lőhetsz mellé, hiszen, ha minden jól megy hosszú évekig társak lesznek és ezt a méretet már nehéz kinőni.

Ha lovat mentek nézni mindenképp próbálja ki a lány, hisz ő fog rajta lovagolni és vigyétek magatokkal az edzőjét is.

2013. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy én hallottam a fríz kevesebb mindenre használható, mint egy haflingi.

Én biztos nem ajánlanék egy frízt. Főleg, hogy nekem ebből a megállapításból hogy "elég jó lovas" inkább egy kis hozzá nem értés jön le a büszke szülőktől. Ami persze igaz is lehet, hogy ügyes és jó lovas lesz belőle, de 11 évesen még sokmindent kell tanulnia. 5 évesnél idősebb ló, ami esetleg már ment versenyen is és kellően kiképzett, lehet a megfelelő. A fajtája leginkább valamilyen félvér, de mindenképpen valami nyugodt, aranyos, kezelhető. Hozzáértő ember véleménye vásárláskor mindenképpen kell.

2013. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!