Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lányomnak szeretnék venni...

A lányomnak szeretnék venni egy lovat. Egy 11 éves lánynak Friz megfelelne? Vagy túl nagy falat? Vagy melyik falyta jobb inkább?

Figyelt kérdés
A kislányom jó lovas,tehát szerintem megállaná a helyét Frizen
2013. jan. 5. 20:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
És még persze azt is át kell gondolni, hogy később szeretne-e versenyezni, és hogy milyen szakágban. Bár én még azt is megkockáztatnám, hogy várjanak a lóvásárlással. Ha komolyan érdekli a lovazás, akkor is az előnyére válhat, hiszen, ha kifognak egy jó helyet, ahol jó lovak és jó edző van, akkor ott is viszik versenyre, és sokat tanulhat a lótartásról, és sokféle lovon ülhet. Ha csak a saját lova van, akkor kevesebbet tapasztal meg a lovakról, illetve lehet, hogy ha középiskolába megy, már nem tud lovagolni, vagy nem is fogja érdekelni. Jobb lenne talán, ha várnának a középiskoláig, amíg eldönti mi akar lenni, és kiderül van-e elég ideje az iskola mellett lovagolni. Addig a legjobb ha támogatják abban, hogy eljárhasson lovagolni jó helyekre. Lehet még jobban hozzá is járul a fejlődéséhez is, mintha azonnal saját lova lenne.
2013. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
HÚHA 1m-en körbe megy a haflingi és díjlovaglásban is legkisebb kategóriában elevickél! Hobbi célra jó de ha a kislány díjlovas akar lenni, akkor egy jól idomított fríznek jó hasznát veszi! Az meg mekkora hülyeség, hogy várni a középiskoláig? Díjugratásban 14 évesen már kinőtte a gyerek kategóriát, ha nemzetközi versenyre akar menni 130-140-en kell mennie a 18 15-18 éves ifikkel. De persze egy fríz ugrásra nem alkalmas szóval gondolom ilyen vágyai nincsenek, de nem hinném hogy díjlovaglásnál 20 éves korig gyerekek közt versenyezhet, és aki egyszer kiesett ebből az nagyon ritkán tud vissza zárkózni.
2013. jan. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
Én a frízt nem ajánlom. A gidránt inkább, könnyen lovagolható kitartó ló és árban 1 millió alatt vannak.
2013. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Akkor inkább a Frizt törölöm is a listáról.
2013. jan. 6. 10:09
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lovat vesz az ember a legfontosabb, hogy tudja, mennyi pénze van rá és pontosan mit akar. Érdemes lenne megkérdezni a kislány oktatóját is, mit gondol, milyen képzettségű ló lenne megfelelő neki. Az, hogy a ló idősebb 8-9 évnél, nyugodt, alapszinten képzett és bombabiztos a minimum. Innentől már csak a ráfordítható összeg szabja meg, hogy milyen fajta és milyen szinten képzett lovat tudnak megvenni. Elsősorban nem fajtában kell gondolkozni, meg kell nézni pl. a lovasok.hu-n az abban az árkategóriában kínált lovakat és az alapján szűkíteni a kört. Amikor személyesen is megnézitek, kipróbáljátok a lovat mindig kérjetek meg egy hozzáértő, jól képzett lovast hogy kísérjen el titeket.


Ha csak hobbilovaglásra kell a ló, nincsenek a lánynak komoly versenyzői ambíciói megfelelnek azok a fajták, amiket ajánlottak, bár a frízt termeténél fogva nehezebben kezelné, mint mondjuk a haflingit, ami ha elég méretes, felnőtt korában is kitűnően tudja majd lovagolni. Mindkét fajta alkalmas kisebb versenyekre, 1 méteres ugrópályát lehet velük teljesíteni, és alapfokú díjlovagló versenyen is képesek helyt állni, komolyabban versenyzésre azonban valamilyen sportfélvért érdemes választani.

2013. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom hogy nem versenyezhet. De hha csak hobbilovacskázik akkor felesleges neki azonnal lovat venni. 2 èv múlva abbahagyja. Ha nincs saját lova akkor is tud versenyezni.
2013. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Persze vegyünk frízt, az szép fekete!!"

A fríz szépségversenyre jó, fogatba de másra nem igen alkalmas. Én például egy nyugodt félvért ajánlanék aki kb. 7 éves, vagy egy kisbéri félvért. Azért szeretem ezt a fajtát, mert magyar, jó ugróversenyekre, de hobbi lónak is tökéletes. (ez persze csak az én véleményem)

2013. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
a fríz baromira érzékeny és drága.. és nagyjából semmire nem jó.. (bocs fríz fanok..) egy félvér, gidrán, hafi, vagy igazából bármi.. de a fríz szerintem egyrészt csúnya másrészt kva drága.. és nagyjából semmire nem jó.. (akárhogy mondjátok díjlovaglásra se.. hány frízt láttatok nagydíjon v. nagyobb versenyen? Aiso-t esetleg.. ;))
2013. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Cspapa ***** válasza:
45%

A Fríz már nem divat, vegyél neki inkább Ferrarit, de abból is pirosat, mert az a tuti!

Komolyra fordítva, első az,hogy mit szeretnétek vele tenni (verseny, hobbi, stb...) aztán a következő, hogy tényleg kérdezzétek meg az oktatót hol tart a gyerek, mi alkalmas neki a fejlődéshez, aztán meg a többi megy magától...

2013. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
A haflingit nem ajánlanám,mert makacs fajta,és például az én lovam is hafi és elég nehezen kezelhető.Lehet hogy rosszul gondolom,de szerintem egy 11 éves lánynak még túl sok,de a kivétel erősíti a szabályt!Emellett minden nap lovagolni kell,vagy legalább lefutószárazni!
2013. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!