Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire számít a kengyelszíj...

Mennyire számít a kengyelszíj hossza? Mi tekinthető átlagosnak?

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon hülye kérdés, na de mit csináljak ha egyszer senki sem magyarázta mèg el nekem.. :D új Stübben nyergemhez szeretnék kengyelt illetve kengyelszíjat venni, és nem tudom, hogy mégis mennyire számit a kengyelszíj hossza, illetve hogy mi tekinthető átlagosnak. 165 cm vagyok, szerintetek milyen hosszú kengyelszíjat vegyek egy "átlagos méretű" lóhoz? :)) 15/L

2013. jan. 5. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 145-ös van, nekem azt mondták ez az átlag felnőttnek. Magasabb vagyok nálad, de még valószínűleg te is fogsz nőni. Kengyelszíjja válogatja, hogy milyen. Van amelyiken egész közel vannak a lukak egymáshoz, van amelyiken meg jó nagy közöket hagynak. Szerintem neked is jó a 145-ös, de ha nálad alacsonyabbak is szeretnének lovagolni azzal a szíjjal, akkor vehetsz kisebbet is. Amúgy a ló mellkasának a szélessége (dongázottsága) és a te lábad hossza határozza meg a kengyelszíj hosszát. Illetve később majd az, hogy díjlovagolni, vagy díjugratni szeretnél-e.
2013. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :))
2013. jan. 6. 00:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Kaptál egy stübben nyerget és nem tudod hogy mekkora kengyelt kell állítanod? Az komoly. Egyébként ha tényleg vadonat új a nyereg akkor most szólok hogy sok bajod lesz még vele kb fél év alatt törik be addig nem valami kényelmes. Majdnem sírtam amikor beleültem a vadonat új CWD-mbe hogy ez mennyire rossz, de szerencsére betörtem. Úgyhogy ne keseredj el ha eleinte nem biztos benne az ülésed, hasonlók..
2013. jan. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
165 vagyok, közepes magasságú lóval, nekem 135-ösöm van, és még egy csomót tudok engedni rajta, az elvileg neked is bőven elég kéne hogy legyen :)
2013. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Használtan vettük de nagyon jó állapotú. :) nem azt nem tudom, hogy milyen kengyelt kell állítanom, hanem hogy mi számít átlagosnak kengyelhosszt illetőleg, mert pl. Stübben kengyelszíjaknál láttam h nincs több méret csak 160 cm, másiknál meg 145 stb. Egyszer mindenkiek elmagyarázzák ;)
2013. jan. 6. 13:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :))
2013. jan. 6. 13:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!