Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jellemző az angol telivér...

Mi a jellemző az angol telivér fajtájú ló viselkedésére?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a jellemző, hogy robbanékony, gyors, heves vérmérsékletű , érzékeny ló. Persze attól függ honnan hozod és kik az őseit. Ha az ősei tényész lovak és nem versenyeztek, akkor nagyon jó lovak születhetnek, akik egyáltalán nem egy görcs az agyuk. Szóval tényleg. Ki kell fogni. :D
2013. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne általánosítsunk soha. Ha versenyzett úgy képezték jó hogy "robbanékony" meg "agyas". De én ismertem olyan angol telivért aki versenyzett, elég komolyan, aztán átlovaglás után a legkisebb gyerekeket is fellehetett rá ültetni, szó szerint vigyázott rájuk. De már olyan angol telivérrel is találkoztam amelyik versenyen nem volt de megállni nem igazán volt hajlandó, a legelőn is csak galoppozgatott körbe körbe. A tenyésztéstől is függ, lehetnek rosszabb egyedek is, de már olyat is láttam, hogy angol telivérrel díjlovas versenyeken ért el valaki eredményeket, teljesen nyugodt volt a ló stb.
2013. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat :D
2013. jan. 7. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, minden ló más szóval nem fajtától függ. az angol telivérek nem a nyugisságukról híresek, de az én angol telivér kancám egy tündér, borzasztó okos, öröm vele dolgozni, de nem is az a "balra húzom, balra megy, jobbra húzom jobbra megy". kicsit kényes, de igazból nincs vele semmi baj.
2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy mindkét szülője versenyló, (na nem valami hú de eredményesek, de versenylovak) ő is az lett volna ha nem lenne ilyen lassú :))
2013. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!