Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belemennek igy? /lent/

Belemennek igy? /lent/

Figyelt kérdés
12 eves vagyok,4 eve rendszeresen lovagolok.Tavasszal szulinapomra egy lovat kernek.Van hely ahol tartsuk! Eladnam az IPhone-omat es az eddigi eletem sporolt penzet. Kb. Igy gyulne ossze 100E ft... Anyaekat megkerem hogy amit a nagykoromra eltettek penzt ugy kb 400-500 E ft abbol adjanak bele.Maga a lo 150.000.ft + 50.000. Ft a felszereles (lovasboltban szamoltak ki). + 2 honapja csak 5-oseim vannak es azok is lesznek ev vegeig! Szerintetek igy belemennenek? Havi tartast papamek es anyaek fizetik (30.000.ft). Edzom is ajanlotta ezt hogy legyen sajat lovam mert nyaron rajtengedelyi vizsgaznom kene mert dijugratok es edzom szerint versenyezhetnek is belole..

2013. jan. 8. 20:13
1 2
 1/16 B.Petra01 válasza:
Hát ez a szüleiden múlik! De szerintem igen ;)
2013. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez így mind szép meg jó, de 150 ezerért nem hinném hogy találsz ugró lovat, amivel majd aztán versenyezhetsz is...
2013. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mármint a szüleid belemennek-e? Hát ezt tőlük kérdezd meg. Alapvetően havi 30at, főleg manapság, nem minden szülő tud kiköhögni.

A másik az, hogy oké, hoyg rajtengedély vizsga, de mit kezdesz vele, miközben a lehető legkevesebb pénzt költenél lóra, felszerelésre? Mert a versenyzésnél egy hétvége alatt el lehet verni 30at, és akkor nagyon spóroltunk...

2013. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jajjjj neeeem!

Ez a lo egy viszonylag oreg kanca bar 11eves. Vele csak hazi versenyeken veszek majd reszt! amikor kioregszik akkor kapok egy dijugro lovat kb. Olyan max 600E-ert! Nekem ez a lo tokeletese..;)

2013. jan. 8. 21:34
 5/16 anonim ***** válasza:

Házi ügyességi versenyre nem kell rev sem.


Őszintén nem értem miért tőlünk kérdezed hogy belemennének-e, nem egyszerűbb tőlük?:)

Bár azt írtad, hogy fizetnék a tartását, akkor már tudnak róla? Viszont akkor mi is a kérdés??

2013. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezt a szüleid döntik el. Ha megkapod azt a lovat 100ért akkor szerencsés vagy, amúgy egy 11 éves ló még nagyon nem öreg, most van fénykorában. Viszont elgondolkodnék, nincs-e valami baja, mert nekem túlolcsónak tűnik (igaz tél van, de átlag 200 ezertől lehet korrekt lovat kapni és az is szerencse kérdése).


Magánaka lótartásnak is vannak költségei, viszont az igazi pénznyelő a versenyzés. Ott utazni kell, boxot fizetni, nevezési díjat, akkor nem árt arra is "ünneplős" felszerelést venni. Csak úgy repkednek ilyenkor a 10 ezresek.

Ha a szüleid ezt tudják vállalni éveken keresztül, akkor lehet megengedik, de lehet nekik más hosszútávú tervük van.

2013. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerintem belemennek mer az xbox kinekt -et akarjak megvenni es az is 100 kornyeken van.Inkabb lovat kerek es papamekkal egyutt fizetnek a havi 30-at ;)
2013. jan. 9. 13:35
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak egy Xbox-ot nem kell etetni és heti min 3x mozgatni, nem kell oltani, körmölni, nem kell hozzá orvost hívni, ha baja van stb. Azért ezt is nézd, hogy ha egy játékot megunsz max nem kapcsolod be, de egy állatért felelősséggel tartozol, akit nem kacsolhatsz ki, ha megunod vagy ha más dolgod is lenne.

Ez itt baromi nagy különbség, ha te ezt nem látod át, akkor inkább ne tarts lovat. Ezt nem bántásból mondom, de szerintem még te nem vagy érett rá.

2013. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok erett?!

Van egy lo es minden nap kimegyek hozza szinte de nem csak lovagolni.Tudom a koltsegeket de ez a bertartas araba benne van.Apa ket legjobb baratja allatorvos es ingyen oltjak az allataim :S tehat.... Anyaek alljak a koltsegekeg! Es mindennel tisztaban vagyok. 4 ev eleg sok!

2013. jan. 9. 20:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem, amit írtál az teljesen reális.
2013. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!