Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belemennek igy? /lent/

Belemennek igy? /lent/

Figyelt kérdés
12 eves vagyok,4 eve rendszeresen lovagolok.Tavasszal szulinapomra egy lovat kernek.Van hely ahol tartsuk! Eladnam az IPhone-omat es az eddigi eletem sporolt penzet. Kb. Igy gyulne ossze 100E ft... Anyaekat megkerem hogy amit a nagykoromra eltettek penzt ugy kb 400-500 E ft abbol adjanak bele.Maga a lo 150.000.ft + 50.000. Ft a felszereles (lovasboltban szamoltak ki). + 2 honapja csak 5-oseim vannak es azok is lesznek ev vegeig! Szerintetek igy belemennenek? Havi tartast papamek es anyaek fizetik (30.000.ft). Edzom is ajanlotta ezt hogy legyen sajat lovam mert nyaron rajtengedelyi vizsgaznom kene mert dijugratok es edzom szerint versenyezhetnek is belole..

2013. jan. 8. 20:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy ingyen beoltja,(mondjuk ez nem kis szivesség a részéről, ő már tudja??) de mi lesz, ha komolyabban megbetegszik? Nem hinném hogy több száz ezres műtétet ingyen megcsinál neked majd bárki...És sajnos az ilyenekkel mindig számolni kell. Ha 100 ezer a ló, akkor nekem az már gyanús, hogy valami nem stimmel vele, vagy csak nagy szerencséd van. (Bár ilyen olcsón rég elvitték volna ha jó ló lenne, de kívánom hogy ne így legyen.:)
2013. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hat utolso igazad van DE: van egy masik lo ami 200E ft lipicai tisztwveru herelt video alapjan sep mozgasa van. Az is eselyes!
2013. jan. 10. 16:55
 13/16 anonim ***** válasza:

Most én mint szülő válaszolok neked. Én mint felelősségteljes szülő aki félre tesz azért, hogy neked legyen egy alap tőkéd azt én nem egy lóra költeném. Ahoz egyáltalán nem nyúlnék. Ebből következtetek, hogy azért nem álltok olyan jól anyagilag. Nem gondolom, hogy szegények vagytok de azért szerintem így neten keresztül meg amit leírtál az nem túl valószínű, hogy azért egy ekkora kiadást tudnak vállalni. Azért majdnem a lónak a tartása alsó hangon is 100 ezer forint körül mozog. Tudom vannak olcsó helyek stb, de ott nem biztos, hogy megtudják adni a lovadnak azt amire a lovadnak szüksége van. Pl ha bokszos elhelyezéshez szokott a ló akkor nem túl szerencsés már most kitenni a hidegbe egész éjszakára és nappalra. Számolni kell az állatorvosi költségekre is. Mert hiába nem minden hónapban beteg egy állat akkor is számolni kell rá. most mondok neked valamit, az, hogy a vadászgörényünket ellátják az minimum 10 ezer forint. Akkor még nem is beszéltünk olyan extra dologról.Amikor műteni kellett akkor 50 ezer volt. Pedig sokkal kisebb állatról beszélünk a lónál ez emelkedik. Más részt ha egyszer elpusztul az állat akkor őt nem lehet csak úgy eltemetni a kert sarkába, hanem fizetni kell érte nem pénzt. Látszik, hogy éretlen vagy még és nem gondoltad végig. Az, hogy van egy lovad akit minden nap meglátogatsz vagy van egy saját lovad nem ugyan az. Mert az előbbinél ha bármi költsége van akkor nem neked lesz az utóbbinál meg igen. Más részt én úgy tudom, hogy a lovakra is szoktak biztosítást kötni, esetleges károkozás végett, ha nem akkor azt úgy szintén nektek kell állni.

Ismerem az érzést, hogy milyen jó lenne egy saját ló, nekem is álmom, viszont felnőttként már sokkal reálisabb látom a világot.

2013. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hat nem mondanam hogy rosszul allunk.Csak nem akarom hogy ennyit ram koltsenek es meg akarom oldani valahog.Mindennel szamoltam.
2013. jan. 11. 23:29
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha 100000 - be kerülne egy ló tartása havonta, akkor nem sok ló lenne Magyarországon.
2013. jan. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azzal a 100 ezerrel tényleg sokat mondott az egyik válaszoló. Mi 30ból tartjuk félridegbe a lovat, nem panaszkodik, a társaival van és egész nap legelőn. Hetente többször terepen jár, sokkal kiegyensúlyozottabb, mint egy boxos, pályás ló.

Korrekt bértartást 35-45 ezer Ft közt már találni, ha hozzáteszed az állatorvost, aki szerencsés esetben max 2x jön egy évben, meg a kovácsot aki 6x, akkor sem olyanvészes, hogy havi 100-ra kijöjjön.

2013. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!