Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovany lo, mi a teendo?

Sovany lo, mi a teendo?

Figyelt kérdés
A lovardaban az egyik lo eleg sovany,latszanak az oldalbordai.nyaron meg nem volt ilyen,nem tudom mi lett vele.rendszeresen,napi tobbszor is kap zabot.most egy honapja nincs lovagolva,mert van egy sebe es szeretnenk ha meggyogyulna es addig nem ulunk ra de heti 4-szer kiviszem a karamba h szaladgaljon,vagy jarjon egyet.de nagyon sovany.mit tegyek?adjunk neki tobb zabot?igy is tobbet adunk neki mint a tobbinek,es megis sovan.mit kene neki adni?
2013. jan. 11. 17:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha szamit valamit,akkor egy 9 eves friz kancarol van szo
2013. jan. 11. 17:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Féregtelenítés mikor történt utoljára?
2013. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezt sajnos nem tudom,mivel nem en vagyok a gazdaja
2013. jan. 11. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy látszik a bordája még nem jelent tragédiát, télen a szegényesebb táplálék miatt a lovak szoktak fogyni, és sokan ilyenkor indok nélkül pánikolni kezdenek. Valójában a legtöbb esetben csak egyszerűen több kaját kell neki adni, esetleg egy kis kukoricát (természetesen szoktatás után és a zab adag harmadánál többet nem javasolt), hogy hízzon. Az már érdekesebb téma, ha nem hízik extre ételtől se, az lehet pl férgesség jele, fogproblémák, betegség stb miatt.
2013. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Emyke031 ***** válasza:
Többet szénából kéne adni neki ha sovány,nem zabból(főleg, ha most áll). A kukorica is jó főleg télen, meg a répa!
2013. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sem szénától, sem zabtól nem fog hízni egyetlen ló sem! Először is féreghajtás, ha nem volt hosszabb ideje, másodszor meg kell nézni, hogy étvágya van-e. Ha ez is rendben, akkor hízni lucernától, kukoricától fog a ló.
2013. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok répától (cukorrépa, takarmányrépa)is hízik. Az enyém is így lett felhízlalva. A sörénye és a farka is gyönyörű lett tőle meg dúsabb is. Ha csak áll, akkor lehet, hogy csak az izomzat fogy róla. Sajnos én is észrevettem, hogy megfogyatkoztak a lovam izmai, mert most nem lehet annyit lovagolni.
2013. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ahogy írták féreghajtás, milyen a kakája-nincs baj valamelyik fogával?

a több abraktól csak az energiája lesz több.

de konzultáljatok inkább a gazdájával, hívjátok fel a figyelmét arra, hogy a lova kondiját nem találjátok megfelelőnek.

2013. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én lovamnak kijött az ina, csak szénát kapott enni és rendesen meghízott tőle
2013. jan. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nerici válasza:
Bőséges széna,here,zab,árba,kukorica :)
2013. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!