Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek még belefér?

Szerintetek még belefér?

Figyelt kérdés

A fenti kérdés nem egészen takarja azt, amit kérdezni szeretnék, de nem jutott más eszembe.

Tudni kell, hogy imádom a pónikat, különösen a gyönyörű fjord lovak a kedvenceim, és a szüleim megengedték, hogy nyáron megkaphassam A lovat. Csakhogy időközben eltelt tizenkét év, és én már nem az a hároméves vagyok, aki akkor voltam.

Tizenöt éves vagyok, 175cm 53kg. És minden vágyam, hogy a saját fjord-pónimon döcöghessek. Mit gondoltok, nagyon nagy lennék neki?:/ Nem szeretném, ha egy ló miattam szenvedne, ezért kérdezem meg. Szerintetek elbírna?:(



2013. jan. 11. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
a fjord tudtommal az egyetlen olyan fajta, ami elég szívós, ha a haflingi elbírja a 60 kg-t, a fjord röhögve elbírna többet
2013. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elbírni elbírna az tuti, egy egézséges fjord póninak elkell bírnia. De természetesen csak hobbi lovaglásra érdemes.
2013. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyértelműen nem díjugratni szeretnék vele, minden álmom, hogy terepekre járhassak, csak aggódtam, mert.. mert igen. És a magasságommal sem lenne gond?
2013. jan. 11. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg még nőni fogsz. Az arányok lehet, hogy nem lesznek a legjobbak, de nekem is viszonylag alacsony lovam van és én elég magas vagyok, de attól még versenyzünk. Hobbilovaglásra szerintem jó lesz, de akár még versenyezni is. A lovaglási stílustól is függ: a ló könnyebben elcipel 80kg-ot ha nem hupog a hátán, szépen, ruganyosan követi a ló mozgását. De meggyűlhet a baja 50 kg-mal is ha az hupog rajta, billeg össze-vissza, beleránt a szájába. Sokkal rosszabb ez neki.
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig rendszeresen, hetente kétszer-háromszor lovagoltam, igyekszem nyárra még többet fejlődni, ha meglesz a rajtengedély-vizsgám, akkor minden hétvégén mindkét nap eljárhatok egy hónapig, szóval az már heti négy. Szeretnék elég jó lenni egy saját lóhoz :)
2013. jan. 11. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg te jól érzed magad rajta és Ő is szívesen dolgozik veled addig minden a legnagyobb rendben! :)
2013. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okoz neki gondot :)
2013. jan. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugodtam! :)
2013. jan. 12. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!