Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Sánta a pacim. :c

Nyuszika1222 kérdése:

Mit tegyek? Sánta a pacim. :c

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Ma engedtem be a legelőről a pacimat, és a többi ló sietett be ő pedig egy helyben állt. Odamentem, és alig akarat jönni.. mert sánta.. de az okát nem értem. Hiszen a rossz idő miatt a héten nem ültem még rajta, és tegnap semmi baja sem volt.. az alkar, és az alkar felett picit fel van dagadva, és olyan mintha vmi lötty lenne benne.. lehet h ezt már beképzelem. de barátnőm is ezt észlelte. bekentem ló balzsammal, de nem tudom h ez segít vagy ront-e a helyzeten. kérlek segítsetek! nagyon fontos lenne.. előre is köszi:)


2013. jan. 13. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
segíteni sokban nem tudunk, max annyiban, hogy ha megmondod merre vagytok helyileg, ajánlunk állatorvost. mindenképpen hívj ki egyet, meg kell röntgenezni, mert addig nem tudod, hogy milyen sérülést kell egyáltalán kezelni
2013. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minél többet vársz az állatorvossal, annál tovább romolhat az állapota. És mint gondolom tudod, a lovaknál a törés/repedés végzetessé válhat. Bármi történhetett vele a legelőn, de lehet, hogy csak megcsípte valami. Mást nem tudok segíteni, az állatorvos biztosan tud mondani valamit.
2013. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos. Télen nagyon sok fölös energiájuk van a lovaknak (akár lovagolod, akár nem) és a karámban futkosás közben könnyen megsérülhetett.
2013. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2napot sajnos várnom kell.. max utána hívhatok dokit:) Pakson lakok amúgy:)

Ebben lehet igazság?! :

ha alkarról van szó akkor lehet duzzanat, vagy feldagadás.. nem sokat értek hozzá, de szerintem : vannak az úgy nevezett puha szövetek és ezek vizesedhetnek fel.. ezt hűteni kell, ilyen napi 2x 3x ... és így gyorsabban gyúgyul elvileg, de legjobb ha valaki hozzá értőnek mutatod meg

*gyógyul

2013. jan. 13. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Hagyd 1-2 napot pihenni szigorúan csak boxban!.. ha nem javul állatorvos
2013. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mindenképp:) köszi:)
2013. jan. 13. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alkar alatt mit értesz? Ínsérülés, vagy inkább a másik oldalon, a csont sérült?

Ha ín, akkor valószínűleg lerántotta magát a pocsék talajon ugrándozás közben - azonnal boxnyugalom kell neki, lóbalzsam helyett pedig Diclofenac és Venoruton gél meg Phenilbutason. Kend be alaposan, masszírozd be szőr ellen, tekerd be egy nejlonzacsival (ne szorosan, csak normálisan) és fáslizd föl. A nejlon azért kell, hogy ne a fásli, hanem a ló lába szívja fel a hatóanyagot. Naponta legalább háromszor ismételd, kezelés előtt mindig mosd le az előző krém maradványát, szárítsd meg a lábát és úgy kend be újra. És szerintem is hívj állatorvost, hogy véleményezze.

2013. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát a szügy, és a lábtő alatt:) Köszönöm szépen a választ! Mindenképp kipróbálom:)
2013. jan. 13. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!