Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez jó?

Szerintetek ez jó?

Figyelt kérdés
Én 4 éve járok lovagolni. 2 évig egy nagyon ordibálós edzőhöz jártam. Most egy 2 éve egy nagyon kedves oktatóhoz járok de ez nem egy lovarda hanem van 2 lova és van a házuk mellett egy pálya szerűség. Kb egy éve kezdtem el vágtázni és azóta csak terepre megyünk vagy a pályán vagyunk és ugyan azt csináljuk mindig (lépés ügetés kikönnyített ügetés néhány kiskör átlóváltás) és én ezt már egy kicsit unom..

2013. jan. 23. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
hát, ha tényleg ilyen monoton, és nem fejlődsz semmit, akkor érdemes lenne körülnézni a környéken.
2013. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: válts lovardát. A szavaidból ítélve az oktatód már nem tud újat mutatni neked, ezért keress egy másik helyet, ahol kisebb versenyekre vagy akár rajtengedély vizsgára is fel tudnak készíteni.
2013. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy edző kiabálós, még lehet nagyon jó. Mint a mellékelt ábra is mutatja, mehetsz nagyon édes-kedves-mézesmázos edzőhöz is, ha nem fejlődsz nála...

Attól függ, mit akarsz. Ha egész életedben hobbilovas szeretnél lenni, akkor teljesen elég lehet egy ilyen edző. Ha magasabb céljaid vannak, akkor körül kell nézned másfelé.

2013. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alapján amit leírtál egyik sem edző. Nem tudom milyen gyakran jársz lovagolni, de 2 év nevetségesen sok idő ahhoz, hogy elkezdd a vágtát. Jobb helyeken az első pár futószáras alkalom alatt már van vágta, el sem engednek addig. Na mindegy. Ha fejlődni akarsz akkor válassz egy jó lovast, versenyeredményekkel, vagy egy valódi, regisztrált edzőt.
2013. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik edző sem jó. Sem az, aki nagy tudású, viszont ordibál, sem az, aki nagyon kedves, viszont igazából nem tanít semmit. Keress egy olyat, akinél tudsz fejlődni, de normális a stílusa.
2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt nem értem, mert itt is sokan azzal jönnek más kérdéseknél, hogy amíg nem teljesen biztos az ülése, addig nem, meg majd lesz vágta, ha lesz de most még mit akar.


A kérdésere válaszolva szerintem jó. Viszont azt nem írtad, hogy csak az egyik lovon lovagolsz, vagy a másikon is?

Mert 1 lónál tényleg elég kevés, mert jól összeszoktok és aztán már könnyű ezeket a gyakorlatokat megcsinálni. A másik lovon meg már nem biztos, hogy annyira egyszerű lenne.


Egyébként jó, hogy kimentek a terepre, szóval vigyázz nehogy máshova menj és ott közöljék veled a hülyeséget, hogy nem is tudsz lovagolni és milyen terep.


Én beszélnék ezzel az edzővel, hogy hogyan tovább, aztán kitaláljátok.

2013. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Háát én is most így vagyok. Bár nekem olyan szerencsém van, hogy az unalmas körözések mellett (mivel kezdőkkel együtt edzek nekem 6 éves intenzív lovaglással kicsit kevés) egy másik helyre is járok, ahol barangolunk amerre csak akarunk, addig amég akarunk és olyan versenyeket nyomunk terepen, hogy annál jobb nincs. És így eltűröm a körözgetést. De ha van lehetőséged akkor válts lovardát. Nálunk is kedves agy edző, de egy darab sz@rt nem ér, mert nem ért hozzá. Attól még, hogy ordibálós lehet jó. Általában az ilyen csapongó személyiség jó edzők szoktak lenni. Legalább is tapasztalat szerint. Én most szívese váltanék lovardát de nincs lehetőségem, ha neked van akkor tedd azt :)
2013. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os! Csak azért ne maradjon a mostani helyén mert félő hogy ha elmegy máshová akkor azt mondják neki hogy semmit nem tud, most meg járhat terepre. Nagyon sok olyan lovast láttam és hallottam sztorikat, hogy ők már évek óta lovagolnak, mert terepre járnak, meg már ugratni akarnak, csak épp vágtába nem tudják beugratni a lovat meg egy sarkot nem tudnak rendesen kilovagolni, vagy épp nem megy nekik a könnyű ügetés. Igenis ki kell kérni más véleményét is, mert ha az új helyen kiderül hogy alap dolgokat nem tud akkor az valószínűleg úgy van, csak az előző helyén nagy valószínűséggel a kis feneke ki volt nyalva, hogy továbbra is oda fizessen.
2013. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ordibálós edzővel kapcsolatosan én azért mentem el tőle mert nagyon sokszor szidott és mikor még alig tudtam vmit akkor egyszer leestem a lóról és ordibált velem és szerintem ez nem normális..
2013. jan. 25. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!