Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék lovat! (? )

Miki 2000 kérdése:

Szeretnék lovat! (? )

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat és arra lennék kíváncsi hogy egy nagy lónak hány bála szénát és hány kg zabot kell adni neki naponta.bála és a zab ára pestmegyében menyi?milyen szükséges oltásokat stb-iket kell adni neki.Hány négyzet méteres box,karám,és legelő kell neki?

2013. jan. 24. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek közül sokmindent googleban megtalálsz.. azt hogy mennyit eszik egy ló/nap, bálára pontosan, nehéz megmondani.. nekünk több ló is van, van amenyik csak azért nem tud már többet enni mert van hogy alszik, van amelyik meg kb fele annyit..


zabot a fizikai aktivitástól függően kell neki adni, ha többet dolgozik a ló többet, ha kevesebbet kevesebbet.. valamennyi mindig kell neki, de nem mindegy mennyit mozog..

2013. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egy lovat szeretnél? egy ló egyedül rosszul érzi magát..
2013. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 1 serpenyő(fangli) zabot adok neki reggel-este,1 répával.

Egy évre kb 6-8 körbála kell, és kb 15-20 kis zsák zab,persze ez a fizikai munkától függ! Nekem Nóniuszom van, 6 mázsás 4 éves kancám,őt kocsizom és lovagolok rajta napi rendszerességgel és nagyon jó takarmányértékesítő.


Oltani lóinfluenza és tetanusz ellen javasolt,évente 1x. De ha nem kapott semmilyen oltást,akkor előoltást kell neki adni,hogy a szervezete elérje a megfelelő védettségi szintet. Féreghajtózni tavasszal és ősszel a legcélszerűbb.


Körmölni/patkoltatni 6-8 hetente kell.


Az én boxom kisebbik oldala 4 m, a hosszabbik 7 méter. A karámja kb. 10 m hosszú és 15 m széles(ekkorát csináltam neki,ahonnan hoztam,ott ennek a negyede volt).Legelője nincs, a box a karámra nyílik.


Ha kancát veszel,akkor a szállítás lehet kihozza belőle a sárlást,ami 4-5 napig tart. Az első napokban "megnézi",hogy meddig mehet el(pl:csipkelődés),úgyhogy legyél vele határozott. Ha megcsíp,akkor szólj rá és erősen a kezeddel legyintsd meg az orrát.

2013. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem számolhatsz némileg több szénával is mint előttem írták, mert sokkal fontosabb, mint az abrak. Általában egy körbálával fogy havonta, attól függően, hogy tud-e a ló legelni vagy sem. Ha nem, akkor elfogy egy bála havonta. Abrakból munkától és a ló takarmányértékesítésétől függően kell adni, 1-1 fandli reggel este az irányadó. Az árak most az egekben vannak, hirdetési oldalakon nézz körül.


Boxból 3x4 méter az ideális, nagyobb lehet, de kisebb nemigen. A karám legyen legalább 20x40 méteres, ez lovagláshoz, képzéshez is ideális. Ha van lehetőséged legeltetni az nagyon jó, egy hektárt szoktak számolni egy lóra, de ez csak irányadó. Jó ha nagy területed van és esetleg ketté tudod osztani, szóval mire lelegelte az egyiket átteheted a másikba.


Ha még nem tartottál lovat ajánlatos a szakirodalmat áttanulmányozni, javaslom pl. a Lótenyésztők kézikönyvét. Ahogy előttem is írták a ló nincs meg jól egyedül, feltétlenül kell mellé társ. Ha másik lovat nem szeretnél válassz öszvért, szamarat, minipónit tetszés és a pénztárcád alapján.

2013. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ne egyedül tartsd a lovad mert az nem jo neki mivel társas lény o is:)
2013. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!