Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy fiatal 2-3 éves...

Szeretnék egy fiatal 2-3 éves lovat hogy kezdjem belovagolni futószárazni stb?

Figyelt kérdés
Már van egy lovam de őt úgy vettük hogy be volt lovagolva meg minden. Szóval most szeretnék egy olyan lovat amit magam tanítok be. Nem szeretnék "szakembert" hívni. Én szeretném csinálni de viszont nem szeretném a lovat elrontani. Először majd úgy gondoltam futószárazni kezdem de honnan tudjam hogy már rá e lehet e ülni? Előre is köszi a válaszokat.
2013. jan. 25. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Melegen ajánlom Klimke A fiatal hátasló alapkiképzése című könyvét.
2013. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

én pedig melegen ajánlom, hogy egyedül NE KEZDJ HOZZÁ.

a ló és a saját érdekedben.

egy lovat alapszinten belovagolni, minimum fél év, ha van már tapasztalatod, láttad hogy csinálják, segítőként részt vettél benne.

futószáron a jármódokat szóra kell csinálnia a lónak, mielőtt heveder illetve nyereg kerülne rá.

ha a nyerget már elviseli a hátán kell, aki majd megfogja, amíg felhasalsz, vezeti, ha ráülsz.

valamint nem árt egy megbízható vezető ló jó lovassal, aki után tud majd menni a lovad.


de ezt így leírva nem lehet megtanulni.

bármennyire nem akarsz szakembert hívni, ha nem szeretnéd elrontani a jövendő beli lovad, akkor egyedül ne állj neki.


a fent említett könyv egyébként nagyon jó elméleti anyag, csak a gyakorlatban nem mindig úgy reagálnak a lovak, ahogy a könyvben van írva.

2013. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy miután elolvastad és szinte kívülről fújod a Klimke könyvet, keress egy hozzáértőt és együtt csináljátok!!

Ne kezdj egyedül hozzá, nem fog sikerülni, egészen egyszerűen azért, mert még a profik se csinálják egyedül (lásd Klimke könyv) és a belovaglás csínját-bínját lehetetlen megtanulni könyvből. Még akkor is, ha a ló véletlenül mindenre pont úgy reagál, ahogy az le van írva.

2013. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, akinek ennyi fogalma van a belovaglásról, hogy "úgy gondoltam futószárazni kezdem" tökmindegy hány könyvet olvas el, nem fogja tudni belovagolni. Erre majd rájön magától, de azért olvassa csak el szépen Klimke bácsi könyvét. :)
2013. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szomszéd pista bácsi is jó.. ha tanított már csikót.. (jó persze nem a professzionális angol lovaglásnak megfelelően tette de a tsz. csikók jók voltak a keze alatt!) de egyedül képtelenség..["pár" lovon már túl vagyok énis...]
2013. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ragaszkodsz a saját munkádhoz, legalább felügyelőnek hívj szakembert, aki folyamatosan figyel és azonnal be tud avatkozni, ha valami gond lenne. Egy apró bakival tönkreteheted a lovat. Nem érdemes szórakozni vele, csinálhatod te, csal legyen melletted olyan, aki tapasztalt és megtanít rá, hogy mit hogyan.
2013. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!