Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen beállítan...

Hogyan kell helyesen beállítani a szügyelőt?

Figyelt kérdés
Hol mekkora ráhagyásnak illik lennie a szíjak és a ló teste közt? Hol kell a szügyre felfeküdnie az elágazó gyűrűnek?

2013. jan. 31. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
A gyurut ha felhuzod a lo csipo sontjaig kell ernen. A szugyelo ne lognon, de ne is legyen olyan feszes hogy bevagjon a szugyebe. Nem tudom hany ponton allithato szugyelod van, de minel tobb annal jobb. Nehez lattatlanban megmondani. Keress kepeket versenyekrol (dijugrato vedsenyen majdnem minden lovon van) es onnan latni fogod hogy melyik resznek hol kell lennie. :)
2013. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A csípő csontjáig érjen??

Lehet hogy velem van a baj de én ezt nem tudom értelmezni.


Bár én sosem használtam szügyelőt, de láttam már párat. A gyűrű legyen azon a ponton, ahol a ló nyaka a szügyével találkozik. Ne lógjon, nem kell hagynod extra helyet, mert az a pár centi pont elég arra, hogy a nyereg azzal a pár centivel hátrébb csússzon.

2013. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkét válaszadónak reagálnék: a csípőcsontos dolgot magam sem értem, az nekem a másik fertálya a lónak... a díjugratós képek nézegetésével az a problémám, hogy a verseny közben már "működik" a szügyelő, és nem a kiinduló helyzetében van, melegítés előtt, szerszámozás után. Még nincsen szügyelőm, csak tervezem a beszerzését.

Wintersunsetnek: Az a pár centi, amire gondolsz, olyasmi távolság, mint mondjuk ha két ujj élével befér a szíj alá?

2013. febr. 1. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyeske össze tévesztette a farmartingált a szügyelővel... :D
2013. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan megmondani.


Szerintem az ujjaid beférhetnek alá, de rendesen feküdjön fel a ló szügyére. Képeket találsz a neten, pl: [link]

Fogod látni, hogy egy csomó lóg a lovon, mint ez is: [link] na, annak pont semmi értelme nincsen.

2013. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaaa, kicsit kuszán értelmeztem az előző mondatban a válaszod :D Köszönöm szépen, világos! :)
2013. febr. 2. 16:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, koszonom tudom mi az a szigyelo, lovagolok 12 eve es 6 eve versenyzem. Orulok az ilyen reakcioknak. A csipocsont MAGASSAGAIG gondoltam nyilvan valoan nem a nyereg moge kell rakni a szugyelot, nem is ertem... Ha a karika a lo nyak es szugy talalkozasanal van, akkor nem fogja tudni mozgatni a fejet. Ugy rakd ra, hogy hozzaerjen, de ne legyen feszes, ne csungjon. Ha raraktad vezest egy kicsit lepesben hogy bevag-e a szugyebe, mert az nem jo. De meg is kerhetnel valakit akinek van es megbizol a velemenyeben hogy allitsa be neked.
2013. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez a bajom, hogy nincs a környéken olyan tapasztalt, hozzáértőbb lovas, akitől tanácsot kérhetnék... nem is nagyon lovagolnak a környéken, csak fogatot hajtanak. :C
2013. febr. 6. 09:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor allits be ahogy jonak gondolod, es rakj ide ki egy kepet ugy hogy a lo all es rajta van! :)
2013. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez se rossz ötlet, lehet, hogy ezt fogom tenni. :P
2013. febr. 7. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!