Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen legyen az Istálló?

Míra.4 kérdése:

Milyen legyen az Istálló?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Hogy van megtervezve a box, mekkora legyen és...stb.

Nagyon örülnék neki ha tudnátok vázlatot linkelni.:)

Köszi



2013. febr. 2. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem egyszerű téma, mert bár a ló tökéletesen elvan félridegben egy beállóval, istállózott tartás esetén sokkal több időt tölt el bent.


Az istállót széliránnyal párhuzamosan kell építeni, egy boxra számolj 4x4 métert, a magassága kb. 3 méter legyen. Jó, ha minden box felett van bukóra nyitható ablak, amit a ló semmi esetre sem tud kitörni (rács), de kilát rajta. Legalább 120 cm magas legyen az oldala, fentre tehettek rácsot ha úgy tetszik. Az ajtó legyen legalább 130 centi széles, a tolóajtó praktikus. A legjobb talaj a döngölt agyag, vagy tégla, a beton nagyon rideg és káros a lábaknak. Minimálisan lejthet az ajtó irányában, hogy a vizelet abba az irányba folyjon (a boxra párhuzamosan kívül lehet készíteni egy kis "árkot", hogy felfogja). Jó, ha építetek be zaboscsészét, hogy ne kelljen a vödrökkel szenvedni - az önitató is nagyon kényelmes. Mindemellett kell áram, kikötő karikák boxonként kettő, plusz egy középen, magasan.


Biztos vannak még fontos dolgok a fentieken kívül is, meg hát be lehet kötni a lovat a garázsba is, de nem érdemes.


Szerintem ha készítesz egy alaprajzot kérd ki egy szakértő véleményét, talán még fizetned sem kell érte, vagy kérdezz rá szakmai fórumokon, mint pl. a lovasok.hu (szakértők) vagy paci.hu. Ott sok komoly szakembert találsz, aki szívesen segít.

2013. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves tőled hogy ennyi időt szakítottál rám.

Nagyon Köszönöm.! :)

2013. febr. 2. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
szia ! szerintem az előző mindent leírt amit énis akartam :) csak még annyit , hogy ha megteheted akkor egy nagyon "luxus" külsőt is adhatnál neki... ja és szerintem nyereg ill. kantár tartót is rakhatsz néhány box mellé, így ha esetleg versenyt tartasz majd akkor nem kell a nyergesbe rohangálni :)
2013. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon kedvesek vagytok tényleg.<3

Köszönöm

2013. febr. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!