Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fordítva van bekötve a lovam...

Fordítva van bekötve a lovam vagy miért ilyen?

Figyelt kérdés
A lovam terepen atombiztos. Nagyon jó, könnyen kezelhető, nem ijedős. Pályán viszont rohanni akar. Alig lehet visszafogni. Amúgy a hét 4 napján terepre járunk és 3 nap van ez az ugró edzés. Amúgy nincs vele semmi baj, meg nagyon jól ugrik, jó indulatú, csak rohan, borzasztóan, mintha egy lovat amelyik ritkán jár terepre és egyszer kiviszik egy nyílt mezőre. Kb. olyan az én lovam csak pályán. Ez mitől van? Oktatóm szerint a versenyzés van benne, szerinte ugrani akar. De tényleg csak ez az ok? Vannak ilyen lovak, akiknek ennyire mindenük az ugrás?

2013. febr. 3. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4 nap terep, 3 nap ugróedzés és mindez az oktató szerint rendben van? Mert akkor sürgősen adja vissza a képesítését (már ha van neki).

Szerethet egy ló ugrani, de ettől még nem fog rohanni. Nem a lovad van fordítva bekötve, hanem az oktató, aki kihagyja a mindenek alapját képező síkmunkát, az idomítást.

Egészen egyszerűen hiányos a tudása az amúgy jóindulatú és ezek szerint jó képességű lovadnak. Ezen könnyű segíteni, de szükséged lesz segítségre. Nem feltétlenül azon oktatóéra, akivel most dolgozol.

2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Az oktatódnak igaza van: a lovad szeret ugrani. Légy büszke rá és ugrass vele sokat! Ha éppen nem muszáj, ne is fogd vissza, had örüljön. Vannak ilyen lovak, akik szinte megbolondulnak már egy kis x káttán is.
2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, ez jó nagy hülyeség volt, amit írtál! Egy ló, aki szeret ugrani, nem "bolondul meg" egy akadálytól, egyszerűen csak picit izgatottabb lesz és örömmel, de jó ütemben megy az akadályra.

Elsővel értek egyet, ez az edző, ha egyáltalán tényleg az, többet árt, mint használ! Hol a pihenőnap, és az idomítóedzés? Sok a heti 3 ugróedzés egy lónak, bőven elég egy is, a többinek idomítómunkával kell telnie.

2013. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért rohan, mert szereti az ugrást, ez egészen biztos...

Amúgy nem is értem mégis hogyan végeztek ugrómunkát, ha rohan a ló? Meg minek? Amíg síkon nem lovagolható megfelelően nem kezdünk bele az ugrómunkába...ez elég evidens - kellene, hogy legyen.


A leírtakból egyébként nem lehet megállapítani, hogy miért rohan el. Elképzelhető, hogy máshogy próbálod lovagolni, mint terepen, pl. erősen fogod vissza és abba feszül bele, ez egy idő után okozhatja azt, hogy eleve feszülten kezdi a munkát.

2013. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, én is az elsővel értek egyet, de nem sok picit a 7 nap lovaglás? Lehet én vagyok a hülye, de nálunk eg napot minden héten pihennek a lovak...
2013. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Időjárástól függ és kedvemtől, hogy mennyit és hányszor megyünk. Meg ugye a ló kedvétől. Mostanában van, hogy 1 héten egyszer sem ülök fel rá, csak ha hétvégén úgy adja az időjárás. Szóval nem kell félteni nincs túl hajszolva. :)
2013. febr. 7. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!