Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy a legbiztonságosabb...

Hogy a legbiztonságosabb lovat szállítani?

Figyelt kérdés

Ugyan volt már szállítva a lovam, de elég ideges volt és nehezen megy fel a trélerre. Akkor 25km ert szállítottuk most azonban 200km er távolság áll elöttünk és nem tudom hogy fog erre reagálni.kérlek adjatok tanácsot, bódítás?esetleg altatás?

Köszönöm



2013. febr. 4. 08:25
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:

autópályán gyakran szállítanak lovakat altatás meg bódítás nélkül :)

legjobb ha egy lovat szállítasz.és fontos hogy kilásson előre mert másképp megvadul.majd megálltok útközben és megnézitek,jó ha meg tudod itatni vödörből.

2013. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni. Széna háló és sok sok széna, hidd a kaja leköti:)
2013. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző szállításnál nyugodtan állt? Nem verte magát, vagy nem taposta le magát?

Ha benn is ideges érdemes kölcsön kérni egy kamásli szettet, de az is jó, ha polár fáslival jó vastagon befáslizod, hogy ne üsse meg magát. ( mi még ezt sem használjuk, mert nyugodtan viseli az utat). A farkát mindenképp érdemes befáslizni, mert kidörzsölheti a keresztrúd.

Legyen előtte széna, féltávnál álljatok meg, nézz be hozzá, esetleg itasd meg kínáld csemegével.

Amikor felvezetitek legyetek türelmesek, ne indulás előtt 5 perccel kezdjétek, hanem jóval előtte. Sőt akár gyakorolhattok is, hogy szépen felmenjen. Viszont ez igazi türelem játék lesz. Ha kellemetlen élményt szereztek neki, lehet legközelebb már a közelébe se megy.

2013. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kamásli, fásli a farkára, olyan rakja fel a lovat a szállítóra, akinek van tapasztalata és ne tegyél szénahálót, mert ha ideges, simán belelép, a lába elé a padlóra tegyél neki kaját.

200km nem hosszú, itatni nem kell, ha nyugodtan áll (érzed az autóban, hogy mit csinál) akkor nem kell megállni. Mellesleg a legtöbb ló, ha elindul alatta a lószállító, teljesen lenyugszik.

Olyan vezesse az autót, aki tud lovat szállítani, mert egészen másképpen kell vezetni, ha lovat visztek!

Eszedbe ne jusson bódítani, megölheted, hisz egyensúlyozni nem tud leszedálva, de akár félre is nyelhet, ezer baja lehet!

2013. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont ahogy előttem írták, és én még hozzátenném, hogy szállítás előtt ne itasd és hagyj neki egy nyugodt órát, hogy pisilhessen, mert a lószállítóban erre nem lesz alkalma.
2013. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az első szállításnál is elég idegesen tekingetett körbe és a szénához nem is nyúlt!

akkor is másfél óra volt mire felment sajnos ez elég ijesztő játék volt, mire rájöttünk hogy amíg nem csukjuk fel a rámpát nem lehet megkötni kb 5x letört és visszairamodiott a karámba.

2013. febr. 4. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Felvezetés után először mindig a rudat rakjátok be és utánna kössétek meg. Máskülönben eltörheti a lábát.
2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
itt magáról a rámpáról van szó... ennyire nem vagyok tudatlan... csak féltem a lovam... mert tudom nem egyszerü eset :S elöbb a rámpa utána bekötés mert am letör a rudat akkor is leszakította:( sajnos sok költözés és verés árán tanulta a félelmet mint utóbb kiderült 2 és fél éves korára 7.- 8 . gazdája vagyok azt szeretném tudni h mit tegyek h ne történjen meg a legrosszabb az új otthon felé menet
2013. febr. 5. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne te vidd a lovat!!! Kérj meg olyat, aki nagy tapasztalattal rendelkezik a szállítás terén. Az, hogy kínlódtatok vele legutóbb is, nem valami jó ajánlólevél - a lószállítást tanulni kell, nem úgy megy, hogy szerzek egy futót és hajrá!

Akkor lesz bizalma a lovadnak a szállítással kapcsolatban, ha pozitív élménye lesz. Egyelőre nem úgy néz ki... Hidd el, olcsóbb megfizetni hozzáértőt és elszállíttatni, mint viselni a következményeit a tapasztalatlanságnak.

2013. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm lova közúti balesetet szenvedett lószállítóban. Az is csoda volt, hogy megmaradt, viszont gondolhatod milyen viszonya van az utánfutóval. Jelenlegi gazdája nagyon sokat foglalkozott vele, hogy újra felmenjen. Sikerrel járt, de ki kell szedni a közfalat és csak tolatva hajlandó felmenni, de felmegy.


Nagyon fontos, hogy kellemes élményként maradjon meg a szállítás és a felmenetel. Érdemes előtte napokkal gyakorolni hozzáértő segítség mellett.

[link] Őket tudom ajánlani, szállítanak belföldön és külföldre is.

2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!