Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Markamra méretek?

Sharkbait kérdése:

Markamra méretek?

Figyelt kérdés

Próbáltam egy 31-es markamrájú nyerget a lovamra és nem volt jó, mert a markamra nem volt elég magas, vagyis ráülés után a markamra teteje hozzáért a ló marjához.

Akkor nekem most 31-nél nagyobb kell vagy kisebb?

Nem értem a méretezést (magas marú ló)



2013. febr. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a markamra nagyságával volt baj, hanem a nyereg nem feküdt ideálisan a ló hátán. Ugyanis azt írod, felülés után ért hozzá a marjához.

A számokkal én se nagyon vagyok tisztában - még soha nem választottam szám alapján - de ha nagyon problémás a marja, próbáld ki a kivágott markamrát, hátha az jobb lesz nektek.

2013. febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyobb kell a 31-esnél (azt mondják a 32 az átlag, átlagos marú lóra), minél nagyobb a szám, annál nagyobb a markamra.


Nem tudom milyen árkategóriájú nyerget szeretnél (cserélhető marvassal pl.), újonnan vagy használtan, mert a boltban tudniuk kell, hogy melyik mekkora, használt nyergek esetében azonban nem biztos hogy ezzel mindenki tisztában van. Lehet kapni marmérőt, azzal lemérheted pontosan, de ha olcsóbb, egyszerű nyerget szeretnél én is inkább azt javaslom, hogy egy nagyobb/hátraszabott markamrájú nyerget próbálj rá.

2013. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Stübbeneket nézek használtan, jó állapotban.

Egy holsteini kancára (kb 170cm) viszonylag magas mar.

2013. febr. 6. 20:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem értek egyáltalán a markamrákhoz, ha nagyobb számozású markamránál (pl 34) magasabb lesz az egész markamra, viszont a markamra alsó része, ami megtámaszkodik a ló marja mellett ugyanolyan szélességű lesz?


Remélem érthető amit írok.

2013. febr. 6. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden szélesebb, itt egy kép cserélhető marvasokról Wintec nyergekhez, különböző méretekben: [link]


Ha a nagyobb markamrás nyereg nem feküdne jól, akkor hátraszabottat kell keresned.

2013. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!