Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit ajánlotok? Próbáljam meg?

Mit ajánlotok? Próbáljam meg?

Figyelt kérdés
A hugom imádja a lovakat. Én viszont félek tőlük. A húgom meg szeretne menni lovagolni tanulni de a szüleim azt mondták csak akkor ha én is. Viszont mint már mondtam rettenetesen félek a lovaktól, kiskoromban is féltem tőlük nagyon. Mit ajánlotok próbáljak meg lovagolni? Életembe nem simogattam még egy lovat sem. De a 2-3méter távolság is mindig megvolt. Nem tudom mit csináljak. Ha azt mondom nem a húgom egy életre megutál. Olyan kommentet nem szeretnék amiben a szüleimet szidjátok. Nekem azért kéne mennem mert, hogy ne féljek már a lovaktól mert milyen hülyeség. És hátha megszeretem őket. Tehát meg próbálkozzak vele? 13L
2013. febr. 10. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, lehet hogy nekem is be fog jönni! De ha nem, akkor is csak pár lovasórára kell elmenned, utána, ha a hugodnak tetszik a lovaglás valószínüleg a szüleid egyedül is el fogják engedni az oktatóhoz! (13/L)
2013. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha félsz a lovaktól és a szüleid tudják is ezt, egyáltalán nem fair dolog téged ilyen helyzetbe hozni. Hogy válassz a közül, hogy akaratod ellenére felülsz egy olyan állatra, amitől félsz vagy megutál a húgod? Milyen már ez???


Ha félsz a lovaktól és ez téged zavar, mert te is szeretnél lovagolni vagy csak nem félni többé, akkor próbáld meg persze. Oktatónak mond el, hogy félsz, hogy lehetőleg ne vágjon egyből lóhátra, hogy akkor te most legyőzöd a félelmet. Először földről kellene ismerkedned a lovakkal, szépen, fokozatosan.

2013. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Neked se jó ha ennyire félsz egy állattól.

Ha meg a húgodnak megszereti akkor már úgyse mondják a szüleitek hogy ő se járjon ha te se, te pedig mindent megtettél.

Sok sikert!:)

2013. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy lány, aki ugyanilyen helyzetben van és rettenetesen fél. Így nagyon sok ló is megijed alatta, ezáltal ő is egyre jobban retteg. Ez egy ördögi kör. De minden azon múlik, hogy te hiszel e magadban és túl tudsz e lépni a félelmeden. De én azt mondom, hogy a testvéred miatt nem mindenképpen éri meg. Annyit viszont mondhatok, hogy a lovak csodálatos állatok és nagyon jó barát vállhat belőlük:)
2013. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld! De először mindenképpen mentálisan gondold át a fejedben, hogy mások annak a lónak a patáját pucolják, annak a lónak a farkát fésülik, annak a lónak a hasa alatt bújnak át, akit te csak meg szeretnél simogatni. (: Segíteni fog. Rájössz, hogy ha mást nem rúg, harap meg, amikor sokkal több kapcsolatot létesítenek vele, mint te, téged sem fog. (:
2013. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Húgod milyen idős? Neked nem kell lóra ülnöd, ha nem akarsz. Először csak földről ismerkedj velük, simogasd meg, adj neki répát, alakuljon ki benned egy kis bizalom. Ne légy ideges a közelükben, mert átveszik és ők is azok lesznek, és a félelmedet se mutasd nekik. Határozottan, nyugodt hangon beszélj hozzájuk és az érintésed is legyen az.

A szüleidtől nem szép dolog, hogy ezzel akarnak a húgod alá vágni. Megértem, hogy féltik, de téged emiatt ne hozzanak kényelmetlen helyzetbe.

2013. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 FannaL ***** válasza:

Szerintem igen(de először ne ülj fel hanem kérj egy nyugodt lovat aki senkit nem bánt és simogasd, pucolgasd. Így szerettem meg én is a lovakat, apum vett még 7 éves koromban kettő brutál nagyot és csak magamtól hozzáfogtam törődni velük és egyszer megharapott(az én hibám volt mert ostorral hadonáztam), amikor őket eladtuk hozzáfogtam bőgni. Apum elkövetett mindent, hogy ne akarjak lovakkal foglalkozni: kutyát, motort vett nekem de nem igazán jöttek be, :) így kaptam is egy sajátot akivel már 3 éve egy csapatot alkotunk. És semmi pénzért nem válnék meg tőle.:D

Remélem, hogy majd nálad is bejön ez, ha leszel ekkora merész. (Egyébként hol laksz?):)

2013. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hugom 11. És már 2éve győzködi anyuékat ezért. Békés megyében. :) És köszönöm a tanácsokat.:)
2013. febr. 11. 15:42
 9/11 FannaL ***** válasza:
7. vagyok: Csak amiatt kérdeztem hátha tudok segíteni, de túl messze vagytok. :) Sok szerencsét! :D (Már ha megpróbálod)
2013. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha még aktuális, akkor menj el, de először csak a földről tanulj dolgokat, ha van rá mód: Hogyan kell leápolni a lovat, hogyan kell vezetni, felkérni a lábát, hogy érezd, a ló hogy reagál, hogyan viselkedik, hogy egyrészt te is megszokd a lovat, másrészt ő is téged - így alakulhat ki a bizalom első támpillére. Az baromság, hogy csak akkor mehet a húgod, ha te is - ha a húgod esik, és megsérül, te, egy másik lóról nem fogod elkapni őt, ezt most megmondom, de még az edző se, akkor se, ha a szüleidnek ez megnyugtató lenne. Tehát ezt magyarázd meg nekik - ha elmentek, és neked nincs bátorságod 1-2 alkalom után sem felülni (ez futószáron történő felülést jelent, az iskolalovak nyugodtak és kiegyensúlyozottak általában, tehát csak lépni fog veled, körbe-körbe, ahol különféle dolgokat kell csinálnod, például elengedni a nyerget egyik kézzel, majd másikkal, hogy érezd, a ló ugyanúgy megy, megbízhatsz benne), akkor ne erőltessék, de hagyják,hogy a húgod kiteljesedhessen ebben, ha ez a vágya.

2013. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!