Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik kantárt válasszam?

Melyik kantárt válasszam?

Figyelt kérdés
A régi kantárom tönkrement, a szíjak teljesen elkoptak, ezért már egy ideje egyszerű kötőfékkel lovagoltam a lovamat, és lássuk be, nagyon megszerettem. Nemsokára megyünk lovasboltba, venni egy új kantárt, már nézelődtem is a neten... A lényeg, hogy ki szeretném próbálni zabla nélküli kantárral, mivel a kötőfékkel is annyira jól ment, szinte alig kell a szárhoz nyúlnom, anélkül is elég jól tudom irányítani. Tudom, hogy a zabla nélküli kantárok (pl. hackamore) nem olcsók, de a lovamnak amúgy is érzékeny a szája, többször volt már, hogy még a gumis zabla is kidörzsölte a száját, ami miatt nem tudtam lovagolni. Nem vagyok már annyira kezdő lovas, és a lovammal is jól összeszokott csapat vagyunk. Szerintetek maradjak a megszokott, zablás kantároknál, vagy megpróbálhatom zabla nélkül? A ló egyébként - ha számít - egy hucul és connemara póni keresztezéséből született kanca.

2013. febr. 10. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Na arról nagyon gyorsan tegyél le! A hackamor durva szerszám, és tilos annak használnia, aki nem ért hozzá. Kb olyan kategória, mint a feszítő zabla. Ha annyira akarsz zabla nélkül lovagolni, akkor maradj a kötőféknél, esetleg vegyél távlovas kantárt, amit lehet "kötőfék módban" is használni.
2013. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek teljesen igaza van!!! ;)
2013. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy hackamore kantárt szeretnék, olvastam róla, itt is olvastam a barátságos véleményeket. De például van ez a fajta: [link] , ami nem "brutális". Nem hiszem el (bocsi, hogy tiltakozom), hogy a zabla minden esetben jobb lenne egy zabla nélküli kantárnál.
2013. febr. 10. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez méretre készítettet kantár. Esetleg csináltass te is egyet, mivel csak fonás, gondolom nem olyan brutál erős, mint a hackamore. Vagy tényleg ott a távlovas kantár.
2013. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: a képen egy indián hackamore látható - ez nem olyan durva, mint a bosal, vagy más típusú hackamore, puhábbnak, viszont a szár húzására az orrszíj összeszorul. Olyasmi, mint a side pull. Kérdés, hogy engedésre visszalazul-e és hogy mi történhet, ha teljes erőből meghúzza az ember (pánik, esés, stb)... mert szerintem nem lesz jó vége.


Rengeteg féle zabla nélküli megoldás létezik, van olyan kantár is, ami ugyan olyan, mint a zablás csikókantár, csak épp az orrszíjához csatolod a szárat. Olyan, mintha kötőfékkel lovagolnál, csak stabilabb.


A kérdésre válaszolva persze, megpróbálhatod. A lényeg, hogy ha angolos vagy, olyan válassz, ami kétkezes szárhasználathoz megfelel, illetve te ismered a lovad temperamentumát, hogy milyen munkát végzel vele, milyen körülmények között. Mindezek ismeretében tudod csak eldönteni, hogy melyik a nektek legmegfelelőbb. Én abban sem kételkedek, hogy találnál megfelelő zablát. Ha az olív vagy D is becsípi neki, még mindig ott a pálcás.

2013. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2013. febr. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!