Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tervezünk edzéstervet?

Hogy tervezünk edzéstervet?

Figyelt kérdés
Lótenyésztő tétel:Az adott ló edzésének megtervezése

2013. febr. 11. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is ki kell tűzni az elérendő célt egy adott időszakra. Aztán meghatározni, hol tart a ló, majd pedig hogy mennyi idő áll rendelkezésre, hogy eljussunk a célig.

Ezután tudjuk megtervezni azt, hogy az aktuális napokon épp mit csinálunk a lóval.

A napi edzésekhez is kell egy terv, a napi edzés elérendő céljával. Ha ez megvan, akkor lehet megtervezni, hogyan építjük fel az adott edzést. Természetesen mindig bemelegítéssel kezdünk, amely először általános, majd speciális. Az általános bemelegítéssel a ló izmait, inait, pulzusát stb. hozzuk munkakész állapotba, majd a speciális bemelegítéssel készítjük fel a lovat az előtte álló feladatra. (ezalatt természetesen azt értem, hogy másként melegítünk egy lovat ugróedzésre, másként egy erőnléti terepedzésre stb.)

Az edzést mindig pozitívan kell befejezni, tehát jól sikerült feladat után. Majd jön a levezetés rész.


Az a baj, hogy nagyon nagy a téma, amit leírtam, azt még bőségesen ki lehetne és ki kellene fejteni, de erre azért itt és most nem vállalkozom, ennyi időm nincs. :-)

Amit leírtam, az a keret, ebből kell kiindulni és a témát kifejteni.

Remélem, segítettem egy kicsit.

2013. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elso leirta az egeszet : D
2013. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. febr. 12. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, remélem tudod használni. :-)
2013. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!