Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez már félrideg tartásnak...

Ez már félrideg tartásnak számít vagy még bokszos?

Figyelt kérdés
Több ló társaságában egész nap kint van a legelőn, csak estére vagy rossz idő esetén van behordva az istállóba.
2013. febr. 16. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez teljes ridegtartás :)
2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt nem hiszem : )

A teljes ridegtartásban éjjel-nappal kint vannak a lovak egész évben.

2013. febr. 16. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez boxos tartás. Nekem félridegben vannak a lovak ott van ahova betudnak állni,kaját is kapnak.Rideg tartás se beálló se kaja,télen jobb eseteben szoktak ezek a lovak szénát kapni,még ezt is ennek nevezik már, adnak enni a lovaknak,de nincs beállójuk(határ estet a félrideggel)
2013. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nagyon hülyeség volt amit írtál!

Attól még hogy kint vannak a lovak attól még kapnak enni. Télen ugyanis nincs fű ha nem esett volna még le. Vagy ha van sár van és hó. Faszául éhen halnának. Ugyanúgy csak napi 1x kapnak szénát egy nagy adaggal (valami lefedett helyre jobb esetben és akkor csak a kaja van lefedve) vagy egy nagy nyitott közös széna tartóba. Ugyan úgy kapnak zabot. Ezt is közösen eszik. A kiközösített lovaknak külön adunk. A rideg tartás nem azt jelenti, hogy ki vannak csapva a legelőre és nem kapnak se enni se inni. Az csak azt jelenti, hogy kint élnek fedél nélkül. Ez rideg tartás alapvetően mivel a lovaknak nincs lehetőségük bemenni ha rossz az idő. Csak akkor viszik be őket ha már ítéletidő van. Nálunk is ez van, nálunk pl. most egész télen kint voltak a lovak.

2013. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát valamit nagyon félre olvastál,mert írtam,h kapnak szénát :D de van ahol azt sem adnak nekik,vitatkozni nem szeretnék ebből vizsgáztam.....
2013. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Nem azét rideg a rideg, mert télen a lovak 80%-a éhen hal... Hanem azért, mert télen-nyáron kint vannak, és nincs hova beállniuk, ha rossz az idő (ahogyan gyakorta a természetben sincs a vadlovak esetén). De ettől még nem éheztetjük őket, abrakot is lehet nekik adni, bár ezt vagy lekötve, egyesével, vagy egyéb módon odafigyelve, hogy ha valamelyik el van nyomva, akkor se egyék el előle (ráadásul ha egy ló elenné mind elől, könnyen túlehetné magát).
2013. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy ahonnan az én lovam származik, csikókorából, az illetőt fel is jelentették, mert nem adott szénát se a lovainak télen, és egy csomó elpusztult. Ő meg kikérte magának, hogy ez a ridegtartás lényege, és találnak ők maguknak, ha tényleg éhesek. A maradék lova is csont és bőr, nyáron se tudtak rendesen kikerekedni... El is vették tőle a maradék lovat is. Talán egy-két ember még emlékszik az esetre, Monostorpályi...
2013. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezért írtam,h jobb esetben kapnak lovak szénát...ismerősöm lova ridegben van abrak semmi,széna semmi.Télen ha kell kapnak kiegészítést.
2013. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ő (F. István) az ügetőre tenyésztette őket. A genetikai állomány jó volt, mai napig jó, de ezek a lovak nem voltak alkalmasak a tartás miatt a versenyzésre (az én mostani lovam is 4 évesen lejött az ügetőről, mert "nem láttak benne fantáziát". Persze, hogy nem, ha csikókorában éhezett, és nem tudott megerősödni...). Az én pacim emiatt a mai napig hihetetlenül érzékeny, etetésnél sunyít és rúgja a boksz falát, karámban a legelőt, más lovakkal csak nehezen jön ki, elég nagy a magánszférája. Télen a lónak márpedig kell széna, ha nem dolgozik semmit, akkor az abrak _esetleg_ kihagyható - egyszerűen nincs akkora szabadságuk, mint a vadlovaknak, akiknek senki se ad semmit. Ők nem tudják fogni magukat, és elvándorolni ki tudja, hova...

Persze az ilyen lovakkal is lehet valamit kezdeni, de ez nem úgy megy, na. Tudás nélkül belefogni egy lófajta tenyésztésébe meredek, de még a tartásuk is. Márpedig aki nem ad nekik semmit, annál valami nem stimmel. Akár még nyáron is lehet nekik adni valamennyit, ha nem elégséges a fű mennyisége a legelőn!

2013. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ridegtartás: nincs menedék, nincs kaja.

Félrideg: van menedék (= beálló), van kaja.

Boxos: napi karámozás, este box.

A kérdésben szereplő tartás tehát boxos, hiszen minden este bemennek a lovak.

2013. febr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!