Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kólikától száradhat ki ló?

Kólikától száradhat ki ló?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel kólikázott az egyik ló és nem bírt pisilni mert kiszáradt.Ezért érdekel hogy csak e miatt van vagy ez egy más ügy?!

2013. febr. 17. 18:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Kapott injekciót is.
2013. febr. 17. 18:44
 2/7 anonim ***** válasza:
hát... tulajdonképpen szerintem lehetséges...Az állatorvost nem kérdeztétek róla?
2013. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pivekla ***** válasza:
Egy kólikás lónak nincsen étvágya, sem ivásra ingere. Ezért, - bár talán nem tűnik túl kíméletesnek és kellemesnek, de végtére is hasznos, a szükség pedig törvényt bont - sót szoktak tenni a kólikás lovak szájába hogy megjöjjön az ivásra való inger és ne száradjanak ki.
2013. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kólika elsősorban a beleket érinti, ami miatt az étvágya elmehet, és amit addig megevett, az se igen jön ki. A fájdalmai mondjuk elvehetik az ivási ingert, ilyenkor vagy sót tesznek a szájába, vagy fecskendővel itatják X időnként (na nem ilyen kisebb fajtával), de szerintem a gyakoribb a sós megoldás.
2013. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi nem hívtak állatorvost mert nem volt olyan súlyos.
2013. febr. 17. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Enyhe kólikától semmiképp nem szárad ki egy ló!! Még súlyostól is ritkán, ugyanis a ló genetikailag úgy van kitalálva, hogy kétnaponta ha iszik sem lesz baja. A vadlovak anno nem jártak csak minden másnap vízre, mert ott voltak a leginkább kitéve a ragadozók támadásának.

Ha kólikás tünetei vannak és nem pisil, én húgykólikára gyanakodnék és orvost hívnék feltétlenül. Ugyanis pl. az előrecsúszó remese csinál olyat, hogy elzárja a vesét, a pangó vizeletben fölszaporodnak a méreganyagok és megmérgezi saját magát a ló. Konkrétan láttam már ilyet. :-( Injekcióval kezelhető, sima átlagos kólikának tűnt. Ebben az esetben nem feltétlenül használ a görcsoldó (Buscopan-t kapott?) de elfedheti a valódi tüneteket.

Ha a lónak sima kólikája volt és kilábalt belőle, akkor igen hamar vizeltnek is kell lennie, illetve ha jól van, akkor kedve is van inni kólika után. Ha nem iszik, akkor az a ló nincs jól!

2013. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit kapott de köszi remélem nem lesz semmi.elöző nap meg épp összeesett a tulaj meg reggel még ez is...
2013. febr. 17. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!